اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

نشست آنلاین کارگروه آموزش انجمن حامی برگزار شد

نشست آنلاین کارگروه آموزش انجمن حامی برگزار شد

در این برنامه که ساعت 17 روز پنج‌شنبه 8 آبان با عنوان «تجربه مشارکت در آموزش دبستان‌های حامی بلوچستان» به همت گروه دبستان کارگروه آموزش انجمن حامی (حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی) برگزار شد به دستاوردهای یک ساله اجرای پروژه «ارتقاء کیفی فرآیندهای آموزشی- مشارکتی مدارس ابتدایی حامی» که در منطقه بلوچستان اجرا شده است پرداخته شد.

ثریا حبیبی مدیر این پروژه درباره روند شکل گیری و اجرای آن گفت: پروژه به درخواست انجمن حامی و بر اساس نیازهای مدارس حامی به آموزش‌های جدید در منطقه بلوچستان شکل گرفت و در ادامه پرو‌ژه آموزش سال‌های گذشته در بخش دبستان حامی تعریف و در سال تحصیلی 98-99 اجرا شد. برای شروع، نیازسنجی آموزشی در سطوح مختلف (مدیران،معلمان، اولیا، جامعه محلی و دانش‌آموزان) انجام گرفت و طراحی گام به گام فرآیند آموزشی متناسب با نیازهای منطقه به روش مشارکتی و درگیر کردن مرحله به مرحله ذینفعان در تمامی سطوح انجام پذیرفت. به همین منظور سه مرحله سفر بلند مدت از پاییز تا زمستان 1398 به منطقه شروع و انعطافپذیری پروژه به صورت مجازی (از نیازسنجی تا آموزش آنلاین گروهی از ذینفعان) تا پایان شهریور 1398انجام شد و پس از پایش و ارزشیابی، طراحی اولیه پروژه شکل گرفت.

آینده این پروژه با توجه به شیوع کرونا چه می شود؟

وی در مورد آینده این پروژه با توجه به شیوع کرونا گفت: مرحله دوم پروژه تحت عنوان آموزش از راه دور خواهد بود تا بتوانیم هم آموزش مجازی و آنلاین را پوشش دهیم و هم با ارسال منابع آموزشی مانند کتاب، جزوه، CD، لینک‌های مفید آموزشی، روند اجرای پروژه را تقویت کنیم./ انجمن حامی

---
---
---
---
---
---
کپی