اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

اعتراف دزدان به ۱۵ فقره سرقت مغازه

اعتراف دزدان به ۱۵ فقره سرقت مغازه

جانشین پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۲ تن از اعضای باند ۴ نفره سارقان سارق مغازه‌های بازار تهران و کشف ۱۵ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ کارآگاه هوشنگ کاکاوندی گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد از مغازه‌های سطح بازار و دزدیده شدن حدود ۱۵ گاوصندوق بازاریان با شیوه تخریب، گروهی از کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی شناسایی عامل یا عاملان سرقت را برعهده گرفتند.
وی افزود: در گام اول تحقیقات پلیسی و پالایش اطلاعاتی مشخص شد که سرقت توسط تعدادی افراد با همکاری یکدیگر انجام شده است و بعد از آن مشخص شد یکی از سارقان حرفه‌ای به نام کیوان در تمامی این سرقت‌ها نقش داشته است.
جانشین پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بیان کرد: با مشخص شدن هویت یکی از اعضای باند سرقت با هماهنگی مقام قضائی، مخفیگاه وی شناسایی و کارآگاهان موفق شدند وی را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی انتقال دهند.
این مقام پلیسی ادامه داد: کیوان اظهار داشت، با همدستی ۳ تن از دوستانم بنام‌های سیروس، قاسم و سعید مغازه‌های داخل بازار را شناسایی و با تخریب درب ورودی، وارد مغازه شده و اموال با ارزش را سرقت می‌کردیم.
کارآگاه کاکاوندی با اشاره به اینکه دستگیری سایر اعضای باند در دستور کار قرار گرفت، گفت: در حین تحقیقات پلیسی در اواخر شهریور و اوایل مهر ماه مجدد پرونده‌های دیگری مبنی بر وقوع سرقت مغازه‌ها با همان شگرد یعنی تخریب درب ورودی به پلیس آگاهی ارجاع شد و به دست آمد که سرقت‌ها توسط اعضای این باند انجام شده است.
این مقام انتظامی افزود: با به دست آمدن سرنخ‌های جدیدی از این متهمان، کاراگاهان موفق شدند یکی از اعضای دیگر این باند را به نام سعید درمحدوده بازار دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی ۲۳ تخته فرش نفیس به ارزش تقریبی ۲۰ میلیارد ریال کشف کنند.
جانشین پایگاه هفتم پلیس آگاهی اضافه کرد: با صدور قرار تامین مناسب هر دو متهم در اختیار دایره مبارزه با سرقت‌های خاص این پایگاه برای کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر اعضای این باند قرار دارند./صداو سیما

کپی