اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

انهدام باند ۲ نفره فروش دارو‌های تقلبی کرونا

انهدام باند ۲ نفره فروش دارو‌های تقلبی کرونا

رئیس پلیس فتا از دستگیری ۲ متهم که در فضای مجازی داروی تقلبی درمان کرونا را به عنوان داروی واقعی به کاربران فضای مجازی می‌فروختند، خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت، چند روز قبل با توجه به ابتلای پدرم به ویروس کرونا و وخیم شدن وضعیت جسمانی اش، برای خرید دارو‌های موردنیاز درمان وی در فضای مجازی با فردی ناشناس آشنا شدم که این فرد اعلام کرده بود، داروی درمان کرونا را دارد و تعداد ۳ واکسن درمانی کرونا به قیمت هر کدام ۱۷۰ میلیون ریال در مجموع به مبلغ ۵۱۰ میلیون ریال به حساب وی واریز کردم. اما پس از مراجعه به بیمارستان و تحویل به پزشک متخصص، وی دارو‌ها را تقلبی اعلام کردو گفت در صورت استفاده می‌توانست منجر به مرگ پدرم شود.
این مقام سایبری تصریح کرد: بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و مشخص شد، متهم با ایجاد کانال و گروه تلگرامی با موضوع خرید و فروش دارو‌های کرونا مبالغ بسیار بالا دارو‌های تقلبی را بعنوان دارو‌های درمانی به متقاضیان این دارو‌ها فروخته است.
وی گفت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه وی شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی گروه عملیاتی پلیس فتا به مخفیگاه وی مراجعه و موفق شدند وی را دستگیر و در بررسی‌های بیشتر ار مخفیگاهش تعداد زیادی از دارو‌های تقلبی کرونا کشف کنند.
سرهنگ گودرزی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس فتا در بازجوئی‌های اولیه اظهار داشت، مدتی است از زندان آزاد شده ام و باتوجه به شیوع بیماری کرونا با همکاری یکی از دوستانم که در داروخانه کار می‌کند با راه اندازی یک کانال و گروه تلگرامی و عضویت در چند گروه بزرگ دارویی در تلگرام تبلیغ و دارو‌های تقلبی را به عنوان داروی کرونا به مردم با مبالغ بالا می‌فروختم و دارو‌ها را دوستم تهیه می‌کرد و من از محتویات داخل دارو‌ها و آمپول‌ها بی اطلاع بودم.
رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی، دومین متهم پرونده نیز دستگیر شد، گفت: کشف جزئیات پرونده و مبالغ کلاهبرداری شده در دست بررسی می‌باشد./صداو سیما

کپی