اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

دستگیری ۶ سارق منزل

دستگیری ۶ سارق منزل

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۶ سارق منزل و ۲ مالخر اموال سرقتی و کشف ۵۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: ارزش ریالی اموال سرقتی بیش از ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان افزود: چندین فقره سرقت منزل مشابه به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و بررسی اولیه نشان از این داشت، سارق یا سارقان در ساعات اولیه شب یا بامداد با تخریب قفل درب ورودی وارد منازل مال باختگان شده و اموال با ارزش آن‌ها را از قبیل طلا و وجه نقد را سرقت کرده اند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت منزل و دایره اطلاعات جنایی پایگاه ششم قرار گرفت، ادامه داد: در بررسی اولیه مشخص شد که سارقان پس از تخریب درب ورودی حتی آیفون‌های تصویری که دارای حافظه ضبط تصویر بوده را نیز سرقت کرده اند.
این مقام انتظامی گفت: در تحقیقات میدانی در محدوده جغرافیایی محل سرقت آغاز و به دست آمد سارقان در گروه‌های ۳ و ۴ نفره با استفاده از ماسک با خودروی پژو ۲۰۷ و موتورسیکلت کلیک در محل‌های سرقت حاضر شده اند.
سرهنگ کنجوریان با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی شماره پلاک انتظامی خودروی سارقان شناسایی شد، گفت: با بررسی‌های پلیسی مشخص شد که پلاک انتظامی خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در سامانه پلیس دارد.
وی با بیان اینکه با تلاش بی وقفه کارآگاهان مشخص شد باندی ۶ نفره از سارقان حرفه‌ای به سرکردگی امیر تبعه افغانستان سرقت‌های متعدد منازل را مرتکب شده اند، افزود: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی شناسایی مخفیگاه سارقان در دستور کار قرار گرفت و به دست آمد، سارقان دارای مخفیگاه‌هایی متعددی در نقاط مختلف تهران می‌باشند که پس از سرقت به مخفیگاه خود مراجعه و اموال سرقتی را تقسیم می‌کنند.
سرهنگ کنجوریان بیان داشت: مراقبت‌های ویژه پلیسی از محل‌های تردد سارقان ادامه داشت تا اینکه مخفیگاه جدیدی از سارقان که یک بوتیک لباس فروشی در فرحزاد بود شناسایی شد.
این مقام پلیسی افزود: با هماهنگی‌های قضائی کارآگاهان به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در دوم مهرماه در دو عملیات مستقل ۵ تن از اعضای باند را دستگیر کنند.
وی با بیان اینکه ششمین عضو باند نیز در عملیات دیگری توسط کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستگیر و در اختیار این پایگاه قرار گرفت، گفت: متهمان در بازجوئی اولیه به فروش اموال سرقتی به ۲ مالخر به نام باقر و سعید اعتراف و با شناسایی مخفیگاه این مالخران در شهرک بعثت و یافت آباد هر دو مالخر در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان وی مقداری طلاجات مسروقه کشف شد.
این مقام پلیسی با اشاره به اینکه متهمان به ۵۰ فقره سرقت در نقاط مختلف شهر تهران، از قبیل: سعادت آباد، شهران، پونک، خانی آباد، بریانک، قزوین، آذری، بلورسازی، منیریه، ابوذر و... با همدستی یکدیگر اعتراف کرده اند، ابراز داشت: تا کنون ۲۱ تن از مال باختگان شناسایی شده اند.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را ۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند و متهمان برای کشف سایر جزئیات پرونده در اختیار این پایگاه قرار دارند./صداوسیما

کپی