اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

۲۵ کشته در طوفان ویتنام

۲۵ کشته در طوفان ویتنام

رانش زمین که در مناطق دورافتاده استان مرکزی کوانگ نام رخ داد تاکنون ۱۳ کشته برجای گذاشت و ۴۰ نفر نیز ناپدید شدند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، ویتنام  صد‌ها سرباز و ماشین آلات سنگین را برای جستجوی بازماندگان پس از رانش زمین ناشی از باران‌های سیل آسا از طوفان مولاو، یکی از قدرتمندترین طوفان‌های این منطقه در چند دهه گذشته، اعزام کرد.
دولت اعلام کرد این رانش زمین که در مناطق دورافتاده در استان مرکزی کوانگ نام و در ساعات پایانی روز چهارشنبه رخ داد, ۱۳ کشته برجای گذاشت و ۴۰ نفر نیز ناپدید شدند. بدی شرایط آب و هوا تلاش‌ها را برای جستجوی بازماندگان با مشکل مواجه کرده است. تلویزیون دولتی گفت ۱۲ ماهیگیر در دریا کشته شدند.
معاون نخست وزیر ویتنام در بیانیه‌ای گفت "می توانیم میزان بارش‌های ناشی از این طوفان را پیش بینی کنیم,، اما نمی‌توانیم پیش بینی کنیم چه زمانی رانش زمین رخ می‌دهد. "
او گفت "جاده‌ها زیر گل و لای بسیار زیاد مدفون شده اند و بارش شدید باران همچنان ادامه دارد، اما اقدامات امدادرسانی باید همچنان به سرعت ادامه داشته باشد. "تلویزیون دولتی گفت اجساد ۱۲ ماهیگیر روز پنج شنبه پیدا شد. قایق آن‌ها زمانی که تلاش می‌کردند خود را به ساحل برسانند، غرق شده است. کشتی‌های نیروی دریایی برای پیدا کردن آن‌ها اعزام شده است و هنوز ۱۴ ماهیگیر دیگر مفقود است.
از اوایل اکتبر ویتنام با طوفان ها، باران‌های شدید و سیل مواجه بوده است که تا کنون زندگی بیش از یک میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده اند.
دولت اعلام کرد طوفان مولاو موجب شده است میلیون‌ها نفر بدون برق بمانند و به ۵۶ هزار واحد مسکونی نیز آسیب وارد آمده است. تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی روستا‌هایی را که در ان‌ها سیل جاری شده است، جاده‌های پر از گل و لای و درختان سرنگون شده را نشان می‌دهند.
سازمان هواشناسی ویتنام پیش بینی کرد بارش شدید باران تا بیش از ۷۰۰ میلیمتر در بخش‌های مرکزی این کشور تا شنبه ادامه خواهد داشت.طوفان مولاو پیش از رسیدن به ویتنام از فیلیپین گذشت و در آنجا نیز موجب شد سیل جاری شود و رانش زمین را به همراه داشت به گونه‌ای که مقامات مقابله با بحران این کشور روز پنج شنبه اعلام کردند این طوفان موجب شد ۱۶ نفر جان خود را از دست بدهند./صداو سیما

کپی