اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

انهدام باند جاعلان اسناد ملکی در البرز

انهدام باند جاعلان اسناد ملکی در البرز

فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند جاعلان اسناد ملکی در فردیس خبر داد که با فروش زمین و آپارتمان با اسناد جعلی به ۳۰ نفر ۲۵۰ میلیارد کلاهبرداری کرده بودند.

سردار «عباسعلی محمدیان» با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت فردی در امر جعل اسناد مالکیت در شهرستان فردیس بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از اطمینان از صحت موضوع در بررسی‌های تکمیلی مطلع شدند که نامبرده دارای سوابق کیفری متعدد در خصوص جعل اسناد ملکی است. بنابراین بلافاصله وارد عمل شده و با هماهنگی مقام قضائی نامبرده را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از محل زندگی وی تعداد زیادی اموال و اسناد ملکی، مهر برجسته دفتر خانه‌ها و ارگان‌های مختلف کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر ۳۰ فقره کلاهبرداری از طعمه های خود از طریق جعل اسناد ملکی و فروش آپارتمان و زمین به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریال با همدستی ۵ نفر دیگر اعتراف کرد.

سردار محمدیان با اشاره به این که تمامی همدستان متهم، در چندین عملیات جداگانه دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی شهرستان فردیس منتقل شدند،  افزود: تا کنون ۱۵ نفر از مال باختگان شناسایی و تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد./خبر انلاین

کپی