اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

۲۴ درصد مشترکان سیستان و بلوچستان برق رایگان دریافت می‌کنند

۲۴ درصد مشترکان سیستان و بلوچستان برق رایگان دریافت می‌کنند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: ۲۴ درصد مشترکان برق این استان مشمول طرح «برق امید» قرار دارند و از برق رایگان بهره‌مند خواهند شد.

خلیل عوض زاده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در طرح «برق امید» مشترکان برق به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می‌شوند اظهارداشت: طبق آخرین دوره قرائت مصرف مشترکان سیستان و بلوچستان ۲۴ درصد مشترکان در گروه کم مصرف، ۲۳ درصد در گروه پر مصرف و ۵۳ درصد در گروه خوش مصرف قرار دارند.

وی ادامه داد: بیش‌از ۸۴۰ هزار مشترک برق در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۸۴ درصد مشترکان این استان در حوزه خانگی و تجاری، سه درصد عمومی، یک و نیم درصد کشاورزی و سه دهم درصد صنعتی هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان ادامه داد: میانگین اشتراک برق در این استان حدود چهار اشتراک در هر کیلومتر مربع بوده در حالیکه میانگین کشور۲۱ اشتراک در هر کیلومتر مربع است.

وی تصریح کرد: تغییر نگرش مصرف کنندگان برق خانگی به استفاده صحیح از منابع انرژی با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی طرح «برق امید» محسوب می‌شود.

عوض زاده بیان کرد: طرح «برق امید» فرصت مناسبی برای همه مشترکان ایجاد می‌کند که مصرفشان را کم کرده و از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه سیستان وبلوچستان در طول سال از محدوده زمانی مختلف مناطق گرمسیری برخوردار است افزود: شهرستان‌های چابهار، نگور، کنارک از ابتدای فروردین تا پایان آذر، شهرستان‌های نیکشهر، فنوج، قصرقند، بنت و اسپکه از اول فروردین تا پایان مهر، شهرستانهای ایرانشهر، دلگان، سرباز، راسک، بزمان، زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون از اول فروردین تا پایان شهریور جزو مناطق گرمسیری یک قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان ادامه داد: شهرستان‌های جالق، سیرکان و ایرندگان از اول خرداد تا پایان مرداد جزو مناطق گرمسیری ۲، میرجاوه، کورین، نصرت آباد، سراوان، سیب و سوران و مهرستان از اول خرداد تا پایان مرداد،نیکشهر، فنوج، قصرقند، بنت و اسپکه ماه‌های فروردین، آبان و آذر، سرباز و راسک ماه مهر جزو مناطق گرمسیری سه و شهرستان‌های زاهدان و خاش از اول خرداد تا پایان مرداد جزو مناطق گرمسیری چهار قرار می‌گیرند.

وی به نرم افزار خدمات غیر حضوری برق ایران اشاره کرد و افزود: مشترکان برق خانگی با مراجعه به این نرم افزار می‌توانند براحتی از وضعیت دسته بندی مصرفیشان در طرح «برق امید» آگاه شوند.

عوض زاده اظهارداشت: بهره‌مندی از فناوری‌های نو، ارتقاء سطح خدمات و رفاه مشترکان، صرفه جویی اقتصادی و نظارت موثر از جمله اهداف راهاندازی این نرم‌افزار است.

وی ادامه داد: مشاهده و پرداخت قبض برق، خدمات دریافت انشعاب، جا به ‌جایی، تغییر نام و موارد بسیار دیگر از طریق این سامانه قابل انجام است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مشترکان برق با استفاده از این نرم‌افزار علاوه‌بر مشاهده و پرداخت قبض دوره‌ی جاری، می‌توانند سوابق پرداخت و مصرف خود را نیز مشاهده کنند.

وی اظهارداشت: مشترکان سیستان و بلوچستانی می‌توانند برای بهره‌مندی از خدمات اپلیکیشن خدمات غیرحضوری «برق ایران» به سایت توانیر یا برنامه بازار مراجعه و نرم‌افزار مربوطه را دانلود کنند./ایرنا


 

کپی