اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

قالیباف: کرونا گرفتم

قالیباف: کرونا گرفتم

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به کرونا مبتلا شد. او صبح امروز در توئیتی نوشت: «یکی از همکاران دفترم به کرونا مبتلا شد نیمه شب پاسخ تست بنده هم اعلام و کرونا مثبت شد. در حال حاضر در قرنطینه هستم و پیگیر امور و وظایف محوله خواهم بود.»

 
پیشتر حضور محمدباقر قالیباف در جمع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) جنجال برانگیز شده بود؛ چه قرار بود حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در جلسه‌ای با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس و سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه شرکت کند، اما پس از آنکه اعلام شد قالیباف از بخش بیماران بستری شده مبتلا به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های تهران بازدید کرده است، این نشست لغو شد.
پس از لغو این جلسه، محمدسعید احدیان دستیار سیاسی محمدباقر قالیباف در توئیتی خطاب به علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر حسن روحانی نوشته بود:«فساد وقتی رسوخ می‌کند که رابطه مستقیم میان مردم و مسئولان قطع شود. حجاب بین مردم و مسئولان حرام مطلق است! اگر از جان خودت می‌ترسی نباید زمام‌دار شوی.» معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهوری پیش از آن در رشته توئیتی ضمن انتقاد از رفتار قالیباف و نادیده گرفتن توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا نوشته بود؛ «حضور در بخش بیماران بدحال و به همراه بردن خبرنگار و دوربین نه ایستادن در کنار مردم که بی‌اهمیت کردن سلامت مردم است.» حال آنگونه که در توئیت رئیس مجلس آمده است، او تأکید دارد که از یکی از همکاران خود کرونا گرفته است. نکته‌ای که از دیدگاه فعالان سیاسی و رسانه‌ای دور نماند؛ چنان که محمد مهاجری فعال سیاسی و رسانه‌ای اصولگرا در توئیتی نوشت: «برای شفای آقای قالیباف از شر کرونا دعا می‌کنم اما بیش و پیش از آن برای مردمی که او به شهرشان سفر کرد و احتمالاً بیماری را به آنها انتقال داد ، صدبار دعا می‌کنم برای لشکر مشاوران ایشان که او را روانه سفر تبلیغاتی- انتخاباتی کردند تا نان خودشان را در تنور حاج باقر بپزند.»
کپی