اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

دستگیری یکی از عاملان کلاهبرداری 8 میلیاردی

دستگیری یکی از عاملان کلاهبرداری 8 میلیاردی

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری یکی از اعضای باندی دو نفره کلاهبرداری 8 میلیارد ریالی خبر داد و گفت: متهمان به بهانه فروش خودرو با جعل مدارک رسمی از مال باخته کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش ایران آنلاین سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" با اعلام این خبر گفت: پنجم تیرماه پرونده ای با موضوع کلاهبرداری در کلانتری 105 سنایی تشکیل و با دستور بازپرس دادسرای ناحیه 3 تهران به پلیس آگاهی برای بررسی های تخصصی ارجاع و در اختیار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی اظهار کرد، قصد خرید خودرو خارجی داشتم و به سایت های فضای مجازی مراجعه که با آگهی فروش یک دستگاه خودرو لکسوس مواجه و برای خرید با فروشنده به نام رامین تماس گرفتم .
وی تصریح کرد: شاکی ادامه داد، پس از تماس تلفنی با رامین برای بازدید خودرو قرار گذاشتم و به دفتر وی در محله جردن مراجعه کردم و در آن مکان مشخص شد خودرو متعلق به شخصی به نام مراد است. پس از بازدید خودرو و تنظیم مبایعه نامه مبلغ 8 میلیارد ریال بابت ثمن معامله به حساب رامین واریز کردم و برای تعویض پلاک با وکالت نامه ای که به من داده بودند به محل شماره گذاری خودرو مراجعه که در آنجا متوجه شدم وکالت نامه جعلی و خودرو متعلق به شخص دیگر است. پس از بازگشت به محل شرکت، متوجه شده محل تخلیه شده و اثری از شرکت و متهمان نیست.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: با دریافت پرونده کارآگاهان در تحقیقات پلیسی، هویت هر دو متهم بررسی و مشخص شد که هر دو متهم با هویت جعلی از مال باخته کلاهبرداری کرده اند.
وی با اشاره به اینکه در گام اول تحقیقات پلیسی، هویت اصلی متهمان کشف شد، گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه رامین شناسایی و با هماهنگی های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر شد.
سرهنگ دستخال ابراز داشت: رامین در پلیس آگاهی به جرم ارتکابی با همدستی مراد اعتراف و اظهار داشت خودروی لکسوس را به صورت قسطی خریده ایم و با جعل وکالت نامه خودرو را به شاکی فروختیم.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان با بیان اینکه رامین با صدور قرار محجرمیت روانه زندان شد، گفت : تحقیقات برای شناسایی همدست دیگر وی همچنان ادامه دارد .

کپی