اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

اسپر و گانتس فردا در تل‌آویو دیدار می‌کنند

اسپر و گانتس فردا در تل‌آویو دیدار می‌کنند

وزیر دفاع آمریکا برای سومین بار طی یک ماه با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در تل‌ آویو دیدار می کند.

به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های عبری گزارش دادند که قرار است بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در دیدار فردا (پنجشنبه) خود درباره تسلیحاتی که به این رژیم در ازای اقدام واشنگتن در فروش جنگنده‌های اف ۳۵  به امارات داده خواهد شد، رایزنی کنند.

رسانه‌های عبری سه‌شنبه از امکان دستیابی قریب الوقوع رژیم صهیونیستی به بمب جی‌بی‌یو ۴۳، که به "مادر همه بمب‌ها" معروف است در چارچوب پایبندی واشنگتن به حفظ "برتری نظامی" تل‌ آویو در خاورمیانه خبر دادند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی پیشتر تصریح کرد که اعضای کنگره آمریکا از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات پیش‌نویس قانونی را ارائه کرده‌اند که بر فروش بمب‌های  ضد پناهگاه های هسته ای به این رژیم تاکید دارد.

دو حزب مذکور همچنین خواهان تغییر قوانین آمریکا در عدم فروش «مادر بمب‌ها» به کشورهای خارجی و اجازه فروش آن تنها به رژیم صهیونیستی با هدف حفظ برتری نظامی آن در خاورمیانه شده‌اند.

بمب مذکور ۱۴ تُن وزن دارد و می تواند اهداف موجود تا عمق ۶۰ متری زمین را منهدم کند. این بمب بزرگترین بمب غیر هسته‌ای در زرادخانه تسلیحاتی ایالات متحده آمریکا است.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین تصریح کردند که این رژیم بالگردهایی به نام «هرکولز» دارد که می‌تواند بمب مذکور را حمل کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیشتر از عدم مخالفت تل‌آویو با اقدام واشنگتن در فروش جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات در چارچوب توافق صلح میان تل‌آویو و ابوظبی خبر دادند.

در همین رابطه، آمریکا اعلام کرد واشنگتن بر پایبندی راهبردی خود در برتری نظامی اسرائیل در خاورمیانه تاکید دارد. / ایسنا

کپی