اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خبر داد:

راه‌اندازی مدارس اشتغال در روستاهای خراسان جنوبی

راه‌اندازی مدارس اشتغال در روستاهای خراسان جنوبی

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: با مشارکت قرارگاه سازندگی، در مدارس روستایی استان، طرح مدارس اشتغال اجرا می‌شود.

علی قاسمی، امروز چهارشنبه ۷ آبان در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: هدف از اجرای طرح مدرسه اشتغال، توانمندسازی و ارتقاء مهارت‌های دانش‌آموزان دختر و پسر و نیز خانواده‌های آنان در روستاهاست.

به گزارش ایسنا، وی از راه‌انداری اولین کارگاه بینایی سنجی قرارگاه بسیج سازندگی به منظور حمایت از سلامت دانش‌آموزان نیازمند در زیرکوه خبر داد و بیان کرد: تا کنون بیش از ۱۷۷ دانش‌آموز نخبه استان توسط بسیج شناسایی و در عرصه‌های مختلف سازماندهی شده‌اند و از نظر لوازم و تجهیزات کمک درسی مورد نیاز نیز حمایت خواهند شد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به تخصیص شش دستگاه ویدئو پروژکتور جهت هوشمند سازی مدارس مناطق محروم با نظر آموزش و پرورش، تصریح کرد: ترویج فرهنگ و گفتمان بسیج در میان اقشار مختلف جامعه مرهون و وامدار تلاش فرهنگیان مومن، متعهد و انقلابی استان است.

قاسمی با اشاره به آمادگی بسیج سازندگی خراسان جنوبی برای حصارکشی و برقراری امنیت فیزیکی مدارس استان در صورت تأمین مصالح توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، یادآور شد:  در حال حاضر ۷۲ گروه جهادی دانش‌آموزی در دوره‌های متوسطه اول و دوم فعالیت می‌کنند./ ایسنا

کپی