اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

روبات آسفالتکار از راه رسید

روبات آسفالتکار از راه رسید

دانشگاه لیورپول یک روبات چرخشی جدید به نام Robotiz۳d ایجاد کرده است که روباتی را ایجاد کرده است که به طور خاص برای بهبود کیفیت جاده‌های انگلستان طراحی شده است.

یک استارتاپ خلاق موقثث شده است با حمایت بخش خصوصی نوعی روبات را طراحی کند که خیابان‌ها را آسفالت می‌کند. این ربات جذاب هنوز در مرحله آزمایشی است، اما می‌تواند بسیار کارامد باشد.

تحقیقات ثبت اختراع این محصول نشان می‌دهد، روبات مذکور می‌تواند نقایص جاده‌ای را شناسایی کند، چاله‌ها و شکاف‌های جاده‌ها را نیز تعمیر کند. البته این محصول برای تجاری سازی به حداقل یک میلیون پوند هزینه نیاز دارد. از جمله بنیانگذاران این طرح می‌توان به دکتر پائولو پائولتی و دکتر سباستینو فیچرا اشاره کرد که دارای سابقه گسترده‌ای در زمینه تحقیقات در حوزه روباتیک دارند.

دکتر پائولو پائولتی، که به عنوان مدیر ارشد فناوری در این طرح فعالیت خواهد کرد، گفت: Robotiz۳d Ltd یک سیستم روباتیک هدایت شده توسط هوش مصنوعی (AI) برای حل مشکلات گودال‌های ملی و بین المللی ایجاد خواهد کرد. سیستم پیشنهادی قادر خواهد بود نقایص جاده‌ای را به صورت خودکار شناسایی و مشخص کند. افزن بر این می‌تواند آسیب دیدگی‌های خفیف را شناسایی کند تا به آسیب‌های جدی تبدیل نشوند./انتخاب

کپی