اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
واکنش وزارت بهداشت به برگزاری مراسم «جشن بیعت» در ورزشگاه مشهد

برگزاری هر تجمعی جنایت است

برگزاری هر تجمعی جنایت است

سخنگوی وزارت بهداشت از برگزاری مراسمی در مشهد ابراز تأسف کرد. به گزارش ایلنا، سیما سادات لاری امروز در ویدئوکنفرانس با خبرنگاران گفت: «همه از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و ما نمی‌دانیم چه کسی مجوز داده است، واقعاً جنایت است که در این شرایط که همه به دنبال اعمال محدودیت و مشکلات اقتصادی ایجاد شده هستند و باید همدلی خود را بیشتر کنند، متأسفانه از آن طرف هزار نفر در یک فضا تجمع می‌کنند، ما نتوانستیم اطلاعاتی کسب کنیم که چه کسی با این مراسم موافقت کرده است.»

 اشاره سخنگوی وزات بهداشت به مراسمی است که  روز دوشنبه یعنی دیروز از ساعت ۱۴ تا ۱۷ به مناسبت نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) و با عنوان «جشن بیعت» در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد برگزار شد و صدها نفر در آن حضور داشتند. سخنران مراسم علی اکبر رائفی‌پور بود و برخی مداحان و ذاکران سرشناس اهل بیت(ع) نیز در این جشن به اجرای برنامه پرداختند.
اجرای این مراسم، واکنش‌های متفاوتی را در شبکه‌های اجتماعی به‌دنبال داشت و کاربران و مردم به دنبال یافتن این جواب بودند که چه کسی به این مراسم مجوز داده است؟ ابتدا عنوان شد شهرداری مشهد مجوز این مراسم را داده است چون در تصاویر و کلیپ‌هایی که از مراسم «جشن بیعت» منتشر شد، لوگوی شهرداری این شهر مشاهده می‌شد، اما  شهرداری مشهد روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «این نهاد در برگزاری جشن مردمی عید بیعت در ورزشگاه امام رضا (ع) هیچ نقشی نداشته و از لوگوی شهرداری سوء استفاده شده‌ است.»
در حالی که مسئولان فرمانداری مشهد اعلام کردند برای برگزاری این جشن مجوزی از این نهاد دریافت نشده است، خبر رسید که گویا سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان متولی و شورای هیأت‌های  مذهبی مشهد به عنوان برگزار کننده مجوزهای لازم را از مراجع بهداشتی مشهد دریافت کرده‌اند.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علی کریم‌پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد نیز در این‌باره گفت: این جشن باشکوه عصر دوشنبه در فضای باز و با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شد و طی هماهنگی با مرکز بهداشت مشهد و به صورت «شفاهی» مجوز برگزاری آن اخذ شده است. تا الان مشخص نشده چه کسی این مجوز «شفاهی» را صادر کرده است و آن گونه که سخنگوی وزارت بهداشت می‌گوید، همه از این موضوع ابراز بی اطلاعی می‌کنند.
کپی