اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

جولان یک مار افعی در «میدان تیر» خرم‌آباد

جولان  یک مار افعی در «میدان تیر»  خرم‌آباد

یک حلقه مار افعی در لحظه ورود به ساختمان مسکونی در حوالی «میدان تیر» خرم‌آباد توسط آتش نشانان به دام افتاد.

 محمد نادری فرمانده ایستگاه شماره هفت سازمان آتش نشانی شهرداری خرم آباد، اظهار داشت، رأس ساعت ۹:۵۸ دقیقه صبح امروز سه شنبه و در پی اعلام یک مورد ورود مار به منطقه مسکونی توسط ساکنین، سریعاً مأمورین ایستگاه به محل اعلام شده اعزام و یک حلقه مار افعی حدوداً پنج کیلویی را که احتمالاً از گونه شاخدار بوده در لحظه ورود به ساختمان مسکونی را به دام انداختند.

وی، افزود: این مار سمی که از ناحیه کوهستانی «سپیدکوه» به سمت «فلک الدین» سرازیر شده بود پس از گذر از خیابان وارد منطقه مسکونی و سپس در لحظه ورود به منازل سازمانی از سوی ساکنین مشاهده که با اقدام فوری آتش نشانان به دام افتاد.

فرمانده ایستگاه شماره هفت سازمان آتش نشانی شهرداری خرم آباد، ادامه داد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه از مردم تقاضا داریم ضمن رعایت ایمنی و حفظ آرامش خود، در صورت مشاهده هر گونه از جانوران وحشی و به در راستای حفظ محیط زیست و گونه‌های در معرض انقراض سریعاً با سامانه ۱۲۵ تماس حاصل کرده و از آسیب رساندن به جانداران منطقه خودداری کنند.

نادری، افزود: در نهایت طی هماهنگی‌های به عمل آمده با مدیر محیط زیست لرستان، مار در صحت و سلامت کامل به عوامل محیط بانی تحویل داده شد./مهر 

 

کپی