اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

ترامپ سودان را از فهرست کشور‌های حامی تروریسم خارج کرد

ترامپ سودان را از فهرست کشور‌های حامی تروریسم خارج کرد

رئیس جمهور آمریکا با ارسال نامه‌ای به کنگره این کشور لغو فرمان مربوط به قرارگیری سودان در فهرست حامیان تروریسم را ابلاغ کرد.

 به نقل از شبکه الحره، رئیس جمهور آمریکا با ارسال نامه‌ای به کنگره این کشور نام سودان را از فهرست کشور‌های حامی تروریسم حذف کرد.

کاخ سفید بامداد روز سه شنبه با انتشار متن پیام دونالد ترامپ، خطاب به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و روسای کمیته مجلس حذف نام سودان از فهرست کشور‌های حامی تروریسم را اعلام کرد. در متن پیام رئیس جمهور آمریکا آمده است دونالد ترامپ فرمان صادره به تاریخ ۱۲ اوت سال ۱۹۹۳ مبنی بر قرار گرفتن سودان در فهرست کشور‌های حامی تروریسم را لغو اعلام می‌کند.

آمریکا در دوران حکومت عمر البشر، رئیس جمهور مخلوع سودان پس از متهم کردن این کشور در خصوص پناه دادن به تروریست‌ها از جمله اسامه بن لادن، سرکرده گروه القاعده، این کشور را به فهرست حامیان تروریسم افزود. گفته می‌شود، پس از آنکه دولت سودان مبلغ ۳۳۵ میلیون دلار را به صندوق پرداخت خسارت خانواده‌های قربانیان تروریسم واریز کرد، کاخ سفید اعلام کرد ترامپ در روز‌های آینده حذف نام سودان از فهرست حامیان تروریسم را به کنگره ابلاغ می‌کند.

این در حالیست که به اذعان بسیاری آنچه مشهود به نظر می‌رسد اینکه حذف نام سودان از این فهرست از سوی مقامات آمریکا منوط به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بوده است. سودان به تازگی به جرگه کشور‌های سازش کننده با رژیم صهیونیستی پیوست و خود را از مزایای سرسپردگی به آمریکا و رژیم جعلی تحت حمایت او در خاورمیانه بهره‌مند کرد.  / باشگاه خبرنگاران

کپی