اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

بازداشت مزاحم تلفنی اپراتورهای شماره های ضروری

بازداشت مزاحم تلفنی اپراتورهای شماره های ضروری

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان از کشف پرونده مزاحمت برای اپراتورهای شماره های ضروری کشور خبر داد و گفت: شهروندان هوشیار باشند تا فردی از آشنایان به واسطه تلفن آنها اقدام به مزاحمت برای شخص یا ارگانی نکند.

سرگرد احسان بهمنی اظهار داشت: بر اساس طرح شکایت های مراکز اورژانسی و امدادی مبنی بر مزاحمت های تلفنی، موضوع از طریق معاونت حقوقی به پلیس فتا استان ارجاع و رسیدگی به پرونده متشکله به صورت ویژه در دستورکار کارشناسان قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: با اقدامات فنی و پلیسی کارشناسان مشخص شد متهم از طریق تلفن های ثابت و همراه آشنایان مبادرت به مزاحمت و هذیان گویی برای مراکز اورژانس، ستاد خبری، اورژانس اجتماعی، انتقال گاز، آتشنشانی  و سایر کرده است.

سرگرد بهمنی بیان داشت : سرانجام با استخراج ادله اثبات جرم و تحقیقات از مالکان شماره های های تماس، هویت واقعی متهم ۲۲ ساله ساکن  بستک شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی شخص مذکور همراه با پدرش به پلیس فتا احضار شد، متأسفانه متهم دچار اختلالات روانی است بر همین اساس پرونده تشکیل شده برای کسب تکلیف به دادسرا ارسال شد.

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان در تشریح این خبر عنوان کرد : بسیاری از جرائم سایبری با هویت پوششی و از طریق شماره های تماس دیگران اتفاق می افتد که لازم است شهروندان در این خصوص هوشیار و مراقب تجهیزات ارتباطی خصوصی باشند، همچنین افزایش مشکلات روحی و بیماری های روانی در کشور هشدار و زنگ خطری برای سلامت عمومی کشور است که نیازمند ریشه یابی و اقدامات الهی و عقلانی مسئولین دلسوز برای افزایش نشاط و عدالت اجتماعی است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : بر اساس ماده ۶۴۱ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی، هر کس به وسیله تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند، علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا ۶ ماه محکوم خواهد شد./ ایرنا 

کپی