اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت بهداشت خبرداد

وضعیت فوق قرمز کرونا در ۴۳ شهرستان

وضعیت فوق قرمز کرونا در ۴۳ شهرستان

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از مردم به طور جدی می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و اصناف نیز فاصله ‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، کارتخوان و مواد ضد عفونی را فراموش نکنند.

سیما سادات لاری، در گفتگو با برنامه «در انتهای الوند»، درباره وضعیت کرونا در استان‌های کشور، گفت: ۱۷۵ شهرستان در وضعیت قرمز  قرار دارند، ولی ۴۳ شهرستان را فوق قرمز و بحرانی اعلام کردیم که تعداد بستری شدگان و وضعیت شیوع در آنها با شاخص هایی که محاسبه می شود، بسیار بیشتر است.

وی افزود: در استان‌هایی که پتانسیل این را دارند کانون انفجاری باشند، مانند تهران، دماوند و ورامین مانند اسفند ۹۸ باید محدودیت بیشتری لحاظ شود و اگر از طرف هموطنان همکاری نشود ممکن است شهرستان‌های بیشتری دچار این وضعیت خطرناک شوند. البته اعمال محدودیت‌های جدی قطعا کسب و کار و زندگی روزمره مردم را دچار اختلال خواهد کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره موج جدید بیماری، گفت: با شیوع مجدد بیماری یک شوک دوباره به مسئولان و مردم وارد شده و تصمیم‌گیری‌هایی انجام گرفته که مسئولان را ملزم به نظارت جدی‌تر و برخورد بیشتری می‌کند.

وی ادامه داد: از مردم به طور جدی می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و اصناف نیز فاصله ‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، کارتخوان و مواد ضد عفونی را فراموش نکنند.

لاری افزود: در حال حاضر تمامی اصناف باید دارای QR کد شناسایی باشند که مردم بتواند پس از خروج این کد را اسکن کرده و به سوالاتی مانند میزان و کیفیت رعایت پروتکل‌ها پاسخ دهند که در صورت عدم رعایت از طرف آنها مردم بتوانند اعلام کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: به دلیل محدودیت هایی که در شهرهای قرمز و یا بحرانی ایجاد شده، کمیته مرکزی نظارت بر آنها تشکیل شده که متشکل از تمام اصناف است و امنیت نظامی و اجتماعی را رعایت می‌کند اما لازم است خود مردم هم این مسئله را جدی بگیرند. در حال حاضر در تهران ۵۰ درصد دور کار هستند و اگر مسئله بیماری بحرانی‌تر شود ممکن است تصمیم جدی‌تری بگیریم.

برنامه در انتهای الوند از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

/مهر

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی