اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

انتشار مجموعه شعر «چو گلدانِ خالی...» به یاد «قیصر امین‌پور»

انتشار مجموعه شعر «چو گلدانِ خالی...» به یاد «قیصر امین‌پور»

مجموعه شعر «چو گلدان خالی» سروده شیرینعلی گلمرادی حاوی اشعاری در رثای زنده‌یاد قیصر امین‌پور شاعر معاصر نام‌آشنا منتشر شد.

شیرینعلی گلمرادی (متولد ۱۳۱۷، خلخال) تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ را تا سال دوم دبیرستان در زادگاهش به پایان برد. وی از آغاز جوانی به شعر و شاعری پرداخت و از سال ۱۳۳۹ آثارش در مجلات و روزنامه‌ها منتشر می‌شد.  او سال‌های بعد هم به همکاری خود با مجلات ادامه داد. وی از میان قالب‌های شعر به قالب غزل و از میان موضوعات، به حوزۀ‌ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس علاقۀ‌ خاصی نشان داده است. تاکنون چند مجموعه در حوزه شعر از این شاعر منتشر شده است.

وی ضمن سرودن اشعاری در مورد دفاع مقدس و ابعاد مختلف آن مانند آزادگان آثاری را نیز در زمینه ادبیات دینی و انتظار گردآورده است و مجموعه شعر چقدر جاده، چقدر چشم در برگیرنده سروده‌هایی درباره امام زمان (عج) از شاعران معاصر است. همچنین مجموعه‌ شعرهای وی در قالب‌های غزل و نیمایی در کتابی با عنوان برگ‌های چندرنگ باغ با مضامین و موضوعات مختلف عاطفی، اجتماعی و مذهبی سروده شده‌اند. آوازهای گل‌محمدی، آینه در کربلاست، پرواز از شلمچه، خاتون آب‌های جهان، خاک، خون، حماسه، رقص شمشیر، غزل‌های باغ ارغوان، هم‌صدا با سنگ‌های بی‌سکوت، شهادت و پرواز و هفتاد و دو خورشید عنوان برخی از مجموعه‌های منتشر شده وی هستند./ایرنا

کپی