اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

افراد بالای ۶۵ سال در پاندمی کرونا فعال‌تر بوده‌‌اند

افراد بالای ۶۵ سال در پاندمی کرونا فعال‌تر بوده‌‌اند
آرزوکیهان

تحقیقات انجام شده اخیر نشان می‌دهد که افراد بالای ۶۵ سال در سراسر دنیا در پاندمی کرونا همچنان فعال‌تر از دیگران عمل کرده و روزانه ورزش‌های خود را انجام می‌دهند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، مطالعه انجام شده در کالج لندن بر ۵۳۹۵ نفر از طریق برنامه گوشی‌های هوشمند جهت ردیابی نشان داده است که این گروه فعالیت فیزیکی بالایی داشته‌‌اند در حالیکه دو سوم از مردم در پاندمی کرونا ورزش نمی‌کنند.
تجزیه و تحلیل داده‌‌ای بدست آمده افراد رنج سنی بین ۱۴ تا ۹۳ ساله نشان می‌دهد که بیماری کرونا حتی روی عادت‌های ورزشی مردم نیز تاثیرگذار بوده است.
مطالعه اخیر نشان داده که کرونا روی میزان ورزش بخصوص جوانان تاثیر بیشتری داشته و آنها را برای انجام فعالیت‌های ورزشی متوقف کرده است.
یک کارشناس در این باره بیان کرد که یکی از دلایل این روند تعطیلی بسیاری از سالن‌های ورزشی است.
«ابی فیشر» دانشیار بهداشت و فعالیت‌های بدنی در این باره گفت: با شیوع کرونا میزان ورزش هفتگی افراد و فعالیت فیزیکی شان به شدت کاهش یافته است اما این روند در افراد بالای ۶۵ سال برعکس بوده و به نظر می‌رسد با گسترده‌تر شدن بیماری تلاش این افرای برای سالم ماندن بیشتر افزایش داشته است.
وی افزود: ما متوجه شدیم که میزان نگرانی افراد جوان بسیار بیشتر از افراد مسن است و آنها برای مقابله با کرونا ترجیح داده‌‌اند تا در خانه مانده و دست از فعالیت بکشند تا شاید به ویروس مبتلا نشوند. با این روش می‌توان گفت الگوی ورزشی در پاندمی کرونا به شدت تغییر کرده است. همه جا می‌بینیم که افراد مسن در حال دویدن و گذراندن وقت در خارج از خانه هستند اما در این میان جوانان به ندرت دیده می‌شوند و این روند می‌تواند در طولانی مدت به سلامت قشر جوان جامعه نیز آسیب برساند.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی