اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

دو کتاب «مو ویلمز» برای بار سوم بازنشر شد

دو کتاب «مو ویلمز» برای بار سوم بازنشر شد

کتاب‌های «چرا به جوجه اردک کلوچه دادند؟» و «کبوتر باید حمّام کند!» به نویسندگی و تصویرگری مو ویلمز از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای سومین بار بازنشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ترجمه‌ی این دو کتاب با داستان‌های تربیتی را پرناز نیری بر عهده داشته است.

کتاب‌ «چرا به جوجه اردک کلوچه دادند؟» برای کودکان بالای هفت سال (نوخوان) و کتاب «کبوتر باید حمّام کند!» برای کودکان چهار سال به بالا (نوباوه) منتشر شده است.

سلام! نمی‌دانم حواست هست یا نه؛ امّا کبوتر خیلی کثیف شده است. می‌توانی کمکم کنی؛ چون کبوتر باید حمّام کند! این بخشی از مطلب آغازین کتاب «کبوتر باید حمّام کند!» است.

کتاب «کبوتر باید حمّام کند!» در سال ۲۰۱۴ به عنوان کتاب سال سایت «گود ریدز» انتخاب شده است.

بر اساس این خبر، در کتابِ «چرا به جوجه اردک کلوچه دادند؟» کبوتر به دنبال دلیل این موضوع می‌گردد که چرا به جوجه اردک مهربان کلوچه دادند آن هم کلوچه‌ای که گردو و فندق دارد... د.

این دو کتاب ۳۶ صفحه‌ای در سال ۱۳۹۵ برای اولین بار از سوی انتشارات کانون با قطع خشتی منتشر شد و اکنون هر دو با شمارگان ۱۰هزار نسخه به چاپ سوم رسیده‌اند.

کتاب «چرا به جوجه اردک کلوچه دادند؟» با قیمت ۱۱هزار تومان و «کبوتر باید حمّام کند!» با قیمت ۱۴هزار تومان در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری در سراسر کشور، فروشگاه اینترنتی کانون به نشانی shop.kpr.ir و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این کتاب‌ها را با رعایت قوانین بین‌المللی نشر (کپی رایت) و اجازه‌ی رسمی آژانس ادبی نویسنده از کشور آمریکا منتشر کرده است.

پیش‌تر نیز از این مجموعه، دو کتابِ «نگذار کبوتر تا دیروقت بیدار بماند!» و «به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند!» از سوی کانون به چاپ رسیده است.

کپی