اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
محدودیت‌های شدید از امروز اجرا می شود

کرونا وضعیت 43 شهر را وخیم کرد

کرونا وضعیت 43 شهر را وخیم کرد

گروه ایران زمین / کرونا وضعیت 43 شهر کشور را وخیم و بحرانی کرد. بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا امروز (دوشنبه) در این شهرها به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود و در صورت لزوم در هفته بعد نیز این محدودیت‌ها ادامه خواهد داشت.

براساس این تصمیم شهرستان‌های آذرشهر، جلفا، چاراویماق، عجب‌شیر، مراغه و مرند از استان آذربایجان شرقی، شهرستان‌های پیرانشهر، ماکو و مهاباد از استان آذربایجان غربی، شهرستان‌های خوانسار، سمیرم، شاهین‌شهر و میمه، گلپایگان و نجف‌آباد از استان اصفهان و شهرستان‌های ایوان و دره‌شهر از استان ایلام، شهرستان‌های دماوند و ورامین از استان تهران، درگز از استان خراسان رضوی، مسجدسلیمان از استان خوزستان، خرمدره از استان زنجان، شاهرود از استان سمنان، استهبان از استان فارس، بانه و بیجار از استان کردستان، بافت، بردسیر، رفسنجان از استان کرمان، اسلام‌آباد غرب، پاوه و گیلان غرب از استان کرمانشاه، گچساران از استان کهگیلویه و بویراحمد، الیگودرز، پلدختر، دورود و کوهدشت از استان لرستان، دلیجان از استان مرکزی، تویسرکان، رزن و نهاوند از استان همدان، ابرکوه، خاتم و مهریز از استان یزد مشمول اعمال این محدودیت‌ها خواهند بود.
تعداد بالای مبتلایان به کووید 19 در شاهرود نیز باعث شد تا این شهر در استان سمنان هم وارد محدودیت‌های شدید کرونایی شود. براساس آماری که سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در سمنان به «ایران» می‌دهد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان از مرز 2 هزار و 400 نفر عبور کرد اما وضعیت شاهرود باعث شد تا مسئولان استانی محدودیت‌های شدیدتری برای شهروندان این شهر اتخاذ کنند.
حبیب‌الله خجسته‌پور می‌گوید: تا روز شنبه 176 نفر از مبتلایان به بیماری کووید 19 در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری شده بودند و تا همین تاریخ تعداد 2 هزار و 445 نفر از شهروندان سمنانی به این بیماری مبتلا شده‌اند.
 وی با بیان اینکه به منظور کنترل و جلوگیری از پیشروی موج سوم این بیماری از امروز محدودیت‌های شدید در سطح شهرستان شاهرود اعمال خواهد شد، افزود: بر اساس اعلام کمیته‌های درمان، اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا محدودیت‌های شدید کرونایی از امروز (دوشنبه پنجم آبان) به مدت یک هفته در شهرستان شاهرود اعمال می‌شود تا از شدت سرایت این بیماری تا حدی کاسته شود. از این‌رو فقط مشاغل ضروری مانند نانوایی، سوپرمارکت، مراکز بهداشتی درمانی دولتی و خصوصی، داروخانه‌ها، مراکز و فروشگاه‌های میوه‌فروشی و سبزی‌فروش‌ها، مراکز فروش محصولات پروتئینی نظیر قصابی‌ها، مرغ‌فروشی و ماهی‌فروشی، جایگاه‌های سوخت، لبنیاتی‌ها و تولید و عرضه‌کنندگان فرآورده‌های لبنی، مراکز تأمین آمبولانس دولتی و خصوصی، مراکز تهیه غذاهای آماده بیرون‌بر، پخش دارو و مواد غذایی، محل‌های نگهداری سالمندان، معلولان و آسایشگاه‌ها، صنایع و معادن، کشاورزی، واحدهای تولیدی بویژه صنفی و صنعتی، تأمین‌کنندگان برق، گاز، امکان فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینکه محدودیت‌های تردد و کنترل ورود و خروج در استان اعمال خواهد شد، می‌گوید: طبق تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد استانی تا اطلاع ثانوی و تصمیم جدید، تمامی مراکز آموزشی اعم از دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها فعالیت و آموزش حضوری نخواهند داشت. همچنین همه مراکز فرهنگی همچون سینما، مراکز تئاتر، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی و سالن‌های زیبایی نیز تعطیل خواهند بود.

کپی