اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
در یک دیدار مطرح شد؛

در دولت احمدی‌نژاد همسان‌سازی کاملا ناقص اجرا شد/ محرومان دیگر هیچ حقی در سازمان تأمین اجتماعی ندارند

در دولت احمدی‌نژاد همسان‌سازی کاملا ناقص اجرا شد/ محرومان دیگر هیچ حقی در سازمان تأمین اجتماعی ندارند

دبیر اجرایی خانه کارگر به اتفاق تنی چند از اعضای هئیت اجرائی و هئیت مدیره کانون کارگران بازنشسته مازندران با نمایندگان مردم شهرهای بابل-آمل-محمود آباد و نور دیدار و گفتگو کردند.

دیدار اعضای هئیت اجرائی و هئیت مدیره کانون کارگران بازنشسته مازندران با نمایندگان مردم شهرهای بابل-آمل-محمود آباد و نور در بابل و محل فرمانداری شهرستان با حضور فرماندار، در آمل در مسجد جامع و تنی چند از نمازگزاران و در محمودآباد در دفتر نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نصرالله دریابیگی، دبیر اجرائی خانه کارگر و مسئول کانون بازنشستگان مازندران به اهمیت عدالت اجتماعی و تقسیم عادلانه ثروت پرداخت وگفت: اجرای قانون همسان سازی در دولت آقای احمدی نژاد بر اساس بند ٣٦ قانون بودجه سال 88 بصورت کاملا ناقص اجرا شد، و کارگران بازنشسته یارانه بگیران ثابت شدند که این معضل باعث نارضایتی جامعه بازنشستگی کشور شد.

وی گفت: در سال ٩٩ با  اجرای برنامه ششم توسعه  و اجرای قانون همسانسازی که به متناسب‌سازی تبدیل شد، بر اساس توافق مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان کشور و حمایت جدی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر ارتقاء فرهنگ بیمه‌پردازی، سابقه کار و حمایت از حقوق حقه حداقل بگیران با سابقه ٣٠ و ٣٥ سال کار و اجرای قانون مصوبه مجلس با مبلغ ١٧ هزار میلیارد تومان این قانون اجرا و دارای نواقصی هم بوده و با منابع سازمان تأمین اجتماعی وحمایت دولت اجرا شد.

عضو هئیت مدیره کانون عالی بازنشستگان کشور در پایان گفت: گروهی از نمایندگان محترم مجلس با تفکر حمایت از محرومین و مستضعفین تلاش دارند، از محل منابع سازمان تأمین اجتماعی که صاحبان اصلی آنان از محرومترین، مستضعفترین و مظلومترین اقشار جامعه هستند، به محرومان و مستضعفین اقشار دیگر که حق بزرگی به نظام و انقلاب دارند، اما هیچ حقی در سازمان تأمین اجتماعی ندارند، کالا برگ حمایتی اهدا نمایند.

وی خواهان حمایت جدی از سازمان تأمین اجتماعی و اجرای بهتر قانون همسان سازی و اختصاص بودجه ویژه از منابع نفت و دولت برای حمایت از سازمان تأمین اجتماعی و جامعه کارگری و بازنشستگی با توجه به اینکه دولت بیش از 300 هزار میلیارد تومان به سازمان بدهکار است، شد.

در ادامه این دیدارها بصورت جداگانه کریمی نماینده مردم بابل، امیرکلا و بندپی از زحمات و حمایت خانه کارگر مازندران تشکر کرد و گفت: نمایندگان مازندران با هماهنگی فراکسیون کارگری و کمیسیون اجتماعی مجلس از  مواضع کانون بازنشستگان و خانه کارگر حمایت خواهد نمود.

کریمی در ادامه افزود: جامعه کارگری و بازنشستگی کشور بیش از این بر نظام وانقلاب حق داشته و وظیفه همه ماست از منافع آنان حمایت کنیم.

در ادامه حاجی پور نماینده آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، گفت: نگرانی جامعه کارگری و بازنشستگی حق است، آمادگی کامل خود را به حمایت از قانون همسانسازى، سازمان تأمین اجتماعی و کمک به کارگران و بازنشستگان در این شرایط سخت تورم و رکود اقتصادی اعلام نمود.

در دیدار با نماینده محمود آباد و نور که ساعت ٩ شب روز گذشته در محمودآباد انجام گرفت، فرزانه به تاریخچه جامعه کارگری پرداخت و گفت: زحمات صادقانه کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و دوران سازندگی اشاره کرد و گفت: امروز بر همه مسئولان و نمایندگان مجلس واجب و تکلیف است از منافع مالی و معنوی این قشر شریف و عزیز که از متدینترین، مخلصترین ومظلوم ترین اقشار جامعه هستند، حمایت گردد.

نماینده محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی به بحث اهداء کالا برگ اشاره کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی متعلق به بیمه شدگان، کارگران و بازنشستگان ایران است و همه ما وظیفه داریم از استقلال مالی و اداری سازمان تأمین اجتماعی و کمک بیمه شدگان و بازنشستگان حمایت جدی کنیم.

شایان ذکر است دبیر اجرائی خانه کارگر و مسئول کانون بازنشستگان مازندران بصورت تلفنی هم با نمایندگان محترم بهشهر و نکا، قائم شهر، سوادکوه و جویبار، بابلسر و فریدونکنار مذاکره و از زحمات آنان قدردانی و نمایندگان مذکور از مواضع سازمان تأمین اجتماعی و جامعه کارگری و بازنشستگی حمایت کرد./ایلنا

کپی