اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

پنج آزمایشگاه تشخیص کرونا در لرستان فعال است

پنج آزمایشگاه تشخیص کرونا در لرستان فعال است

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: پنج آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان فعال است و هر هفته یک میلیارد تومان برای حفاظت فردی و خرید کیت آزمایشگاهی هزینه می‌شود.

محمدرضا نیکبخت در جلسه ویدئو کنفرانس با معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ۲هفته اخیر بیماران کووید ۱۹ توسط تیم تخصصی در بیمارستان‌ها ویزیت گروهی می‌شوند و تیم پزشکان متخصص بیهوشی، عفونی، داخلی و حتی متخصص تغذیه پای کار هستند.

وی گفت: با وجود پزشکان مقیم در بیمارستان‌ها، تشکیل تیم‌های تخصصی و انجام ویزیت‌ گروهی، میانگین مرگ و میر بیماران کرونایی استان از میانگین کشوری کمتر شده است.

وی با بیان اینکه روزانه ۶ پزشک متخصص کار مداوای بیماران کرونایی لرستان برعهده دارند گفت: با توجه به هزینه‌های بالای پیشگیری و درمان کرونا مجبور شدیم برای حفظ جان مردم از بانک‌ها وام دریافت کنیم تا مشکلی در تهیه کیت به وجود نیاید که انتظار می‌رود معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ما را در این خصوص یاری کند.

نیکبخت اظهار داشت: درخواست پنج اکسیژن ساز برای بیمارستان‌های خرم‌آباد و بروجرد داده و هزینه سه دستگاه واریز شده است که برای تامین اعتبار ۲ دستگاه دیگر نیازمند کمک وزارتخانه هستیم.

لرستان در شرایط قرمز کرونا قرار دارد و از مجموع ۳۷ هزار و ۱۴۲ مبتلا در این استان تا یکم آبان ماه ۷۴۳ نفر جان باخته‌اند.

تا این مدت بیش از ۱۱۰ هزار نمونه به آزمایشگاه‌های استان ارسال شده است./ روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان 

کپی