اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

تظاهرات‌ علیه نتانیاهو و درخواست‌ها برای استعفای وی

تظاهرات‌ علیه نتانیاهو و درخواست‌ها برای استعفای وی

هزاران اسرائیلی شنبه شب با آمدن به خیابان‌ها، علیه نخست وزیر این رژیم تظاهرات کرده و خواهان استعفای وی شدند.

تظاهرکنندگان در مقابل مقر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و در چند میدان و پل در اراضی اشغالی تجمع کرده و پرچم‌های سیاه را در دست گرفتند و شعارهایی را برای درخواست جهت استعفای نتانیاهو سردادند.

منابع خبری تعداد تظاهرکنندگان را ده‌ها هزار تن اعلام کردند.

آنها نتانیاهو را به سه اتهام از جمله فساد و انزجار طلبی متهم کردند.

در قدس اشغالی تظاهرات‌ها از مکان‌های مختلف آغاز شده و به محل اقامت نتانیاهو ختم شدند.

جنبش پرچم‌های سیاه اعلام کرد که از ۱۸  هفته قبل، به صورت متوالی ده‌ها هزار زن و مرد اسرائیلی به خیابان‌ها می‌آیند تا علیه نتانیاهو تظاهرات کنند. در تظاهرات روز شنبه بیش از ۱۷۰ هزار تن شرکت کردند.

در همین حال، الیگا شراگا، رئیس جنبش "کیفیت قدرت" تصریح کرد: نتانیاهو یک رهبر فاسد است و نباید هدایت کننده قدرت باشد چراکه همواره منافع شخصی خود را در اولویت قرار می‌دهد. همین روز گذشته بنی گانتس (وزیر جنگ) اعلام کرد که نتانیاهو از نهاد امنیتی، فروش جنگنده‌های اف-۳۵ را مخفی کرده بود و بدین ترتیب، بار دیگر نتانیاهو ضرر شدیدی را به امنیت داخلی وارد کرد و او فقط شتابان به دنبال صلح می‌رود تا توجهات را از جنگ کنونی در داخل اسرائیل منحرف کند.

یکی دیگر از تظاهرکنندگان نیز اعلام کرد: میلیون فرد بیکار وجود دارند انسان‌های شریفی که در عرض یک روز تبدیل به افراد تهی دست شده‌اند. ای نتانیاهو، قدرت تو فقط متمرکز بر یک چیز یعنی دودستگی و تقسیم است. ویروس انزجار پخش می‌شود و همگان می‌دانند که این تو و همکارانت هستید که این ویروس را اشاعه می‌دهید./ ایسنا 

کپی