اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

مرکز رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در کرمانشاه افتتاح شد

مرکز رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در کرمانشاه افتتاح شد

مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی کرمانشاه روز یکشنبه با حضور استاندار و جمعی از مسوولان استانی در اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان رسما افتتاح و آغاز به کار کرد.

 استاندار کرمانشاه در مراسم افتتاح این مرکز گفت: برطرف کردن موانع تولید در سال جهش تولید با رویکرد تقویت و بهبود فضای کسب و کار، رونق اقتصاد و تداوم مسیر اشتغالزایی و کارآفرینی دغدغه اصلی همه مسوولان است.

هوشنگ بازوند افزود: آغاز به کار مرکز شبانه‌روزی در کنار فعالیت‌های موثر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این امکان را ایجاد می‌نماید که به صورت مستمر و با همراهی و همکاری در کنار تولیدکنندگان و کارآفرینان واحدهای تولیدی و اقتصادی باشیم و حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های اجرایی و شبکه بانکی در این مرکز نشان از اهتمام جدی استان برای رونق و جهش تولید دارد.

استاندار کرمانشاه حضور رزم حسینی در وزارت صمت را فرصتی ارزشمند برای پیشبرد اهداف ذکر کرد و تصریح کرد: او در مسوولیت قبلی یکی از مطالبه‌گران جدی استان‌ها در موضوع تفویض اختیار برای تسریع و تسهیل در انجام امور حوزه صنعت بودند و امروز که با رأی قاطع مجلس در مسوولیت وزارت صمت قرار دارد شاهد هستیم اقدامات ارزشمندی در این حوزه انجام شده و باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی ادامه داد: انتخاب آقای دین پرست به عنوان قایم مقام وزیر در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز به دلیل شناخت کامل از مشکل استان‌ها می‌تواند بسیار در رفع مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران موثر باشد و تیم شکل گرفته حامی مطلوبی برای تحقق اهداف است. 

استاندار کرمانشاه در ادامه تأکید کرد: راه‌اندازی مرکز فوریت‌های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی به عنوان اقدامی مهم از وزارت صمت سبب تداوم امید به رونق و جهش تولید می‌شود و امروز استان کرمانشاه به عنوان اولین استان این مرکز را افتتاح نمود و همه باید کمک کنیم ضمن رونق حوزه صنعت در سال جهش تولید، باوجود مشکلاتی مانند تحریم‌های ظالمانه و کرونا، با تلاش شبانه‌روزی، وفاق و همدلی بتوانیم مشکلات را کمتر کنیم و مسیر توسعه را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

بازوند از تلاش‌های چندین ساله مدیرکل صمت استان کرمانشاه در راستای رونق حوزه صنعت و معدن و ایجاد اشتغالزایی تشکر کرد و گفت: با تلاش شبانه‌روزی کارکنان اداره صمت و با مدیریت آقای دارابی بهبود فضای کسب و کار و حمایت و مساعدت در رفع مشکلات تولیدکنندگان را شاهد هستیم که جای تقدیر دارد.

نماینده عالی دولت در کرمانشاه به لزوم تلاش بیشتر و انجام اقدامات موثر توسط مدیران دستگاه های اجرایی برای حمایت از تولید کنندگان اشاره داشت و گفت: راه اندازی این مرکز یک پیام دارد و باید توجه کنیم همه شبانه روزی در خدمت این عزیزان باشیم و مشکلات و دغدغه های کارآفرینان را رفع کنیم.

بازوند افزود: راه‌اندازی مرکزشبانه‌روزی فوریت‌های رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران سبب ایجاد امید بیشتر برای رفع موانع تولید و تسهیل امور می‌شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت اکنون یک هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد و بیش از ۳۰ هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند./ ایرنا

کپی