اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

آخرین وضعیت بیماری «عبدالمجید ارفعی»

آخرین وضعیت بیماری «عبدالمجید ارفعی»

«عبدالمجید ارفعی»، زبان‌شناس و ایلامی‌دان پیشکسوت، به ویروس کرونا مبتلا شده و از دیروز در بیمارستان بستری شده است.

هادی صدیقی، ‏‏‏روزنامه‌نگار و عضو هیئت امنای موزه مردم‌شناسی اَوَز در استان فارس، ، ضمن تأیید این خبر گفت: دکتر ارفعی، البته از گذشته ریه آسیب‌پذیری داشت و در سال‌های گذشته و در ماه‌های آلوده، گاهی به دستگاه اکسیژن نیاز داشت.

او ادامه داد: ایشان از هفته گذشته بیماری کووید-۱۹ مبتلا شد اما با تشدید بیماری و درگیری شدید ریه‌ها، از جمعه (دوم آبان) ابتدا در بخش ریه بیمارستان مسیح دانشوری بستری شد و از امروز، با نظر پزشک معالج، به بخش سی‌سی‌یو اورژانس همین بیمارستان منتقل شد.

صدیقی اظهار کرد: دکتر ارفعی سطح هشیاری قابل قبولی داشته اما طبق آخرین خبری که یک‌ساعت پیش از بیمارستان و در صحبت با فرزند استاد کسب کردم، همچنان تحت مراقبت‌های ویژه است اما با دستگاه بای پَدِ تنفس می‌کند ولی میزان اکسیژن خون با آنکه در روزهای گذشته به زیر سطح استاندارد رسیده بود اما هم‌اکنون رضایت‌بخش است.

ارفعی، که اکنون در هشتادویک سالگی به سر می‌برد، نخستین‌ ایرانی است که فرمان کوروش را به فارسی برگرداند و دیگر آنکه نقش بی‌بدیلی در بازگشت الواح هخامنشی از مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو به ایران داشت. همچنین او از معدود ایرانیانی است که زبان و خط ایلامی را می‌خواند و می‌فهمد./ایرنا

کپی