اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

اعلام برنامه‌ها و سریال‌های جدید رادیویی از ابتدای آبان

اعلام برنامه‌ها و سریال‌های جدید رادیویی از ابتدای آبان

اداره کل هنرهای نمایشی رادیو برنامه و سریال های جدیدی را برای روزهای پیش رو تدارک دیده است.

سریال های جدید رادیویی «خانه خورشید»، «مسیر حق» و «امین کاروان» که از تولیدات اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و به سفارش شبکه های رادیویی سلامت، نمایش و ایران هستند به زودی از آنتن این شبکه های رادیویی پخش خواهند شد. همچنین پخش برنامه  نمایشی «ماجرای کروناتیک»، برنامه «نشان سلیمانی» و «یادنامک» نیز از آنتن شبکه رادیویی نمایش آغاز شد.

زمان پخش و موضوع این سریال ها و برنامه های جدید به شرح زیر است.

سریال رادیویی ۱۴ قسمتی «خانه خورشید» به نویسندگی مجید حیدری و کارگردانی مهرداد عشقیان با درون مایه ای اجتماعی - اخلاقی ساعت ۲۱:۱۵ از شبکه رادیویی سلامت و ساعت ۶:۱۵ از رادیو نمایش پخش می شود.

سریال رادیویی پنج قسمتی «مسیر حق» به نویسندگی اکبر خوردچشم و کارگردانی نازنین مهیمنی اشاره ای به زندگی شهید حسین فهمیده و جوان بازیگری دارد که به دلیل شباهت چهره به این شهید، برای بازی در نقش شهید حسین فهمیده انتخاب می شود اما در این بین اتفاقاتی می افتد که شنیدنی است. «مسیر حق» از امشب ساعت ۲۲ روی آنتن رادیو نمایش می رود.

سریال رادیویی «امین کاروان» نیز به نویسندگی اکبر خوردچشم و کارگردانی امیر زنده دلان درباره تحقیق ۲ مرد یهودی در مورد رسالت پیامبر (ص) است که از امشب ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن رادیو ایران می رود و ساعت ۲۳:۴۵ از رادیو نمایش پخش می شود.

از این هفته برنامه رادیویی «یادنامک» نیز به تهیه کنندگی ژاله محمدعلی و خوانش اکبر ملایی هر روز ساعت ۱۵ روی آنتن رادیو نمایش می رود که بر اساس کتاب «یادنامک» شامل آثار منتخب اولین کنگره ملی خاطره‌نویسی دفاع مقدس است.

همچنین برنامه رادیویی نمایشی «ماجراهای کروناتیک» به کارگردانی بهرام سروری نژاد با موضوعات به روز که به بیماری کرونا مربوط می شود، هر روز ساعت ۸:۳۰ از این شبکه رادیویی پخش می شود و ویژه برنامه «نشان سلیمانی» رادیو نمایش که به جشنواره ای با همین عنوان و رشادت ها و دلاوری های سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی می پردازد، هر روز ساعت ۱۰:۳۰ از رادیو نمایش پخش می شود.

در ساخت نمایش ها و برنامه های مختلف رادیویی، تهیه کنندگان، صدابرداران، بازیگران و افکتورهای اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش نقش مهمی داشته اند./مهر

کپی