اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

وزارت نیرو با افزایش حق آبه البرز موافقت کرد

وزارت نیرو با افزایش حق آبه البرز موافقت کرد

استاندار البرز اعلام کرد که پس از پیگیری های فراوان ، وزارت نیرو با افزایش ۲۰میلیون مترمکعبی حق آبه این استان از محل سدهای کرج و طالقان موافقت کرد.

عزیزاله شهبازی روز شنبه با اعلام اینکه این خبر گفت : این امر  طی هفته آینده پیگیری و محقق خواهد شد که  افزون بر تامین آب شرب مردم، ۲۰۰ لیتر برثانیه در اختیار شهرک های صنعتی استان قرار می گیرد.

وی ادامه داد: این اقدام با توجه به روند رو به رشد فعالیت های تولیدی و صنعتی در شهرک های صنعتی استان، به ویژه در اشتهارد با امتیازات خاص که اکنون به بهشت سرمایه گذاران تبدیل شده، پیگیری شد.

شهبازی گفت: پیرو اهداف شعار سال مبنی بر جهش تولید در جهت منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات دولت در این راستا، درصدد ارتقا زیرساخت های لازم برای فعالان اقتصادی استان هستیم.

وی افزود: تاکنون در پیگیری هایی که از مسوولان ملی برای تحقق برنامه های توسعه ای استان داشته ام با در بسته و عدم هماهنگی مواجه نشده ام و افزایش حق آبه البرز نیز یکی از این مطالبات است که طی مکاتبات و رایزنی های صورت گرفته مورد موافقت وزیر نیرو قرار گرفت.

استاندار البرز گفت: بر این اساس مدیر عامل آب منطقه ای البرز مامور به پیگیری برای تسریع در اعمال این افزایش حق آبه برای البرز طی یک هفته آینده است.

وی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته درصدد هستیم با حفر چاه با ظرفیت تامین ۵۰۰ میلیون متر مکعب نیز بخش دیگری از نیازها را تامین کنیم.

شهبازی افزود: تصفیه خانه جدید نیز با ظرفیت تصفیه ۱۵ میلیون متر مکعب در کرج ظرف یکسال  آینده به بهره برداری می رسد.

استان البرز دارای ۲ سد طالقان و امیر کبیر است ./ایرنا

کپی