اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

۲ طایفه از دزفول و شوش با حضور سران سادات عراق صلح کردند

۲ طایفه از دزفول و شوش با حضور سران سادات عراق صلح کردند

۲ طایفه بنی اسد و نیسی از دزفول و شوش با حضور سران سادات و عشایر کشور عراق و پیگیری‌های مسوولان قضایی و انتظامی و شوراهای حل اختلاف دزفول سازش کردند.

رئیس شعبه ۱۲ شورای حل اختلاف شهرستان دزفول روز شنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این ۲ طایفه به علت نوبت و سهمیه بندی آب کشاورزی و زراعی  دچار مشکل شده بودند که اختلاف ۲ ماهه آنها با تدابیر خاص و مجاهدت‌های چهره ملی صلح الزعیم المجاهد شیخ علی بن ناصر آل نهبان بنی ضبه نماینده جمعیت سران عشایر ایران و اقوام خوزستان، همکاری سادات و روحانیون ایران و عراق و اهالی روستای زاویه مشعلی از توابع بخش مرکزی دزفول به سازش ختم شد.
کاظم بادی افزود: نشست محلی و عشایری در راستای رفع اختلافات، ایجاد و برقراری صلح و سازش و اصلاح ذات البین و جلب رضایت کلیه متشاکیان بین ۲ طایفه بنی اسد از شهرستان دزفول و طایفه نیسی از شهرستان‌های دزفول و شوش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روستای زاویه مشعلی برگزار شد.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۴۱۴ موضوع رهایی زندانیان محکوم به قصاص در کشور با وساطت چهره ملی صلح زعیم شیخ علی بن ناصر آل نبهان بنی ضبه منتهی به صلح و ختم به خیر شده است.

دوم مهرماه امسال نیز یک محکوم به قصاص با وساطت شیخ علی بن ناصر آل نبهان در شهرستان ماهشهر از چوبه دار رها شد./ایرنا 

کپی