اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

اولین وبینار بین‌المللی ترای‌اتلون با میزبانی ایران+عکس

اولین وبینار بین‌المللی ترای‌اتلون با میزبانی ایران+عکس

اولین همایش بین‌المللی علوم ورزشی و ورزش ترای‌اتلون به صورت وبیناری با میزبانی فدراسیون کشورمان برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی فدراسیون ترای‌اتلون؛ به مناسبت هفته تربیت بدنی نخستین همایش علوم ورزشی و ورزش ترای‌اتلون توسط فدراسیون کشورمان به صورت وبیناری با حضور سخنرانان کلیدی خارجی و ایرانی امروز (پنج‌شنبه یکم آبان ماه) از ساعت 12 تا 16:30 برگزار شد.

ابتدا مهدی گودرزی رئیس فدراسیون به سخنرانان و شرکت‌کنندگان این همایش خوش‌آمد گفت. با توجه به تداوم شیوع کرونا در جهان، بسیاری از فدراسیون‌های جهانی با انتخاب راهکارهای جایگزین، تلاش کرده‌اند که فضای توسعه را در رشته‌های خود حفظ کنند.

فدراسیون کشورمان هم با توجه به همین موضوع تلاش کرده که با جایگزین کردن همایش بین‌المللی، علوم کاربردی و دانش روز را که در اختیار ورزشکاران حرفه‌ای در سطح جهان و کشور و با سایر فدراسیون‌های ملی و بین‌المللی به اشتراک بگذارد.

در این همایش 8 سخنران خارجی از جمله مدرسان ارشد سازمان جهانی ترای‌اتلون و 5 سخنران ایرانی به ارائه سخنان خود در حوزه‌های مختلف ورزشی و ارتباط آن با رشته ترای‌اتلون پرداختند.

ویسنت بلتران مدرس رسمی سازمان جهانی ترای‌اتلون از اسپانیا، یوجین لی بنیانگذار آکادمی مربیان جهانی از سنگاپور، کریگ جونز  از فدراسیون نیوزلند و استرالیا، جولین کلونن عضو کمیته ملی مربیان سازمان جهانی از بلژیک، پیتر کلیفورد سرمربی تیم ملی استرالیا، روزالین پاپهم مدیر برگزاری مسابقات جهانی از آمریکا، استوارت مک کالی مربی تخصصی ورزشکاران نخبه (سطح  یک) استرالیا و ایگورز سیمینایتیس از لتونی از سخنرانان خارجی این همایش بودند.

فرشاد نجفی پور فوق تخصص روانشناسی ورزشی، علی فتاحی استادیار گروه بیومکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، سجاد باقریان استادیار گروه علوم ورزشی دانشگاه شهرکرد و داور بین‌المللی ترای‌اتلون، فهمیه محمدحسن دکترای تخصصی مدیریت ورزشی و مائده گودرزی سخنرانان ایرانی این همایش بودند./ فارس

کپی