اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

787 هزار نفر در یک هفته در آمریکا بیکار شدند

787 هزار نفر در یک هفته در آمریکا بیکار شدند

وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که در هفته گذشته 787 هزار نفر بیکار شده و درخواست دریافت مزایای بیکاری ارایه کرده‌اند.

در حالیکه همچنان روند تاثیر شیوع «ویروس کرونا» بر اقتصاد آمریکا ادامه دارد و افزایش نرخ بیکاری نیز به طور میانگین بالای نیم میلیون نفر در هفته است، اما «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در هیچ یک از کمپین‌های انتخاباتی خود اشاره‌ای به نرخ بیکاری در کشور و راه‌های مقابله با آن نمی‌کند.

به گزارش «رویترز»، در هفته منتهی به 17 اکتبر (26 مهر) تنها 787 هزار نفر درخواست دریافت مزایای بیکاری کرده‌اند و این آمار نشان می‌دهد که روند بهبود بازار کار در آمریکا به کندی پیش می‌رود.

افزایش نرخ بیکاری در آمریکا در حالی همچنان ادامه دارد که دولت و گنگره تاکنون بیش از 3 تریلیون دلار بسته کمک‌های حمایتی از مشاغل و تجارت‌های آسیب دیده از کرونا تصویب کرده و باعث از سرگیری فعالیت بسیاری از کسب و کارها شده که از فوریه سال جاری تعطیل شده بودند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد، مشاغل و کسب و کارهایی بویژه در حوزه حمل و نقل به دلیل کاهش تقاضا مجبور به اخراج کارگران خود شده‌اند.

در حالیکه تنها دو هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مانده، ترامپ در بیشتر کمپین‌های انتخاباتی خود در ایالت‌ها به موضوعات سیاست خارجی می‌پردازد و به چالش‌هایی که دولت وی با تاثیرات ویروس کرونا روبرو است، طفره می‌رود./ ایرنا


 

کپی