اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

خبر خوش درباره مسکن فرهنگیان/ ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان

خبر خوش درباره مسکن فرهنگیان/ ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش از ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان خبرداد.

علی الهیارترکمن ظهر پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات ساخت ۱۲ هزار و ۹۶ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید هشتگرد اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت راه و شهرسازی منعقد کردیم تا سه سال آینده ۱۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن برای فرهنگیان کشور ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه سعی داریم تا مشکل مسکن فرهنگیان را با اجرایی کردن طرح‌های مختلفی حل کنیم، تصریح کرد: یک هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن برای فرهنگیان استان البرز در شهر جدید هشتگرد ساخته خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه زوج‌های فرهنگی و فرهنگیان باسابقه در اولویت دریافت مسکن هستند، خاطرنشان کرد: فرهنگیان در سامانه تأمین مسکن ثبت و اولویت‌بندی شده‌اند.

وی با بیان اینکه باید منزلت فرهنگیان را ارتقا دهیم، گفت: مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان به این امر تأکید داشتند و باید برای این امر اقدامی جدی صورت بگیرد.

الهیارترکمن در پایان متذکر شد: با بیان اینکه با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم، متذکر شد: طی پنج سال گذشته بیش از ۱۴۰ هزار نفر کارکنان وزارت آموزش و پرورش بازنشسته شده‌اند که ما را با مشکل بزرگی مواجه کرده است.

/مهر 

کپی