اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

با دستور رییس جمهوری؛

واگذاری زمین برای ۱۳۵ هزار واحد مسکونی در کشور انجام شد

واگذاری زمین برای ۱۳۵ هزار واحد مسکونی در کشور انجام شد

طرح واگذاری زمین برای ۱۳۵ هزار واحد مسکونی به صورت گروهی و همچنین معرفی ۲۵۳ هزار و ۵۰۰ واحد به واجدین شرایط در قالب طرح اقدام ملی مسکن در ۳۱ استان کشور با دستور رییس جمهوری از طریق ارتباط تصویری در خراسان جنوبی رونمایی شد.

آیین واگذاری زمین برای ساخت این واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن به نمایندگی از ۳۱ استان کشور روز پنجشنبه با حضور «علی نبیان» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، سرپرست استانداری خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان در بیرجند برگزار شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این آیین گفت: با تاکیدات ریاست جمهوری و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی دو مقوله مهم از جمله بحث تکمیل مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در دستور کار قرار گرفت که جشن اختتامیه مسکن مهر خراسان جنوبی سال گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی در این استان برگزار شد.

علی نبیان با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن از سال گذشته در سراسر کشور افزود: ۱۳۵ هزار قطعه زمین را به واجدین شرایط واگذار می‌کنیم که از این تعداد در گذشته ۹۵ هزار قطعه در ۳۱ استان کشور تحویل مردم شده و اقدامات اجرایی در آنها در دست انجام است.

وی بیان کرد: ۴۱ هزار قطعه زمین دیگر هم امروز به واجدین شرایط واگذار می‌شود و در این مراسم پنج فرد واجد شرایط حضور دارند و قراردادی که بین اداره کل راه و شهرسازی و آنها منعقد شده است را به این عزیزان تقدیم می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: بیش از ۲۵۳ هزار واحد مسکونی در سراسر کشو در ۳۱ استان در حال اجرا است و اقدامات اجرایی آنها در حال انجام است که امروز ارتباط بین متقاضیان و این واحدها با دستور رییس جمهوری برقرار می‌شود.

قرارداد واگذاری ۲ هزار و ۲۸۳ قطعه زمین طرح اقدام ملی مسکن به صورت گروهی در استان خراسان جنوبی نیز با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری تحویل واجدین شرایط شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: متقاضیان مسکن ملی در استان به صورت ۱۵۶ گروه پنج، چهار و سه نفره تقسیم بندی شده‌اند که این قراردادها برای ساخت مسکن ملی به گروه‌های مربوطه واگذار شد.

وحید داعی افزود: امروز یک هزار و ۳۲۵ قرارداد زمین در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۹۵۸ قرارداد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان گروه‌های کمتر از سه نفر واگذار شد.

وی بیان کرد: بعد از واگذاری قرارداد زمین، این گروه‌ها باید نسبت به تهیه نقشه، اخذ پروانه و ساخت و ساز مسکن اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: زمین‌های تخصیص یافته در سایت ۲۷ هکتاری شهر بیرجند واقع در معصومیه است و در سایر شهرستان‌ها نیز اراضی مشخص و واگذار خواهد شد.

وی گفت: علاوه بر واگذاری قرارداد زمین به گروه‌های مذکور، اتصال یک هزار و ۵۴۳ نفر نیز امروز به پروژه‌ها انجام شد.

داعی افزود: در مجموع ۱۴ هزار و ۲۷۴ نفر در استان برای طرح اقدام ملی مسکن نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد ۶ هزار و ۲۰۰ نفر حائز شرایط شدند.

وی گفت: تاکنون چهار هزار و ۸۰۹ نفر از این افراد افتتاح حساب کرده و سه هزار و ۷۰۰ نفر واریز وجه را انجام داده‌اند.

آیین بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۵۰۹ هزار واحد مسکونی طرح‌های «اقدام ملی مسکن» و «مسکن مهر» در بیست ‌و نهمین هفته افتتاح طرح‌های مهم ملی با شعار «تدبیر و امید برای جهش تولید» امروز با حضور رییس جمهوری آغاز شد./ایرنا

کپی