اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

نامه رسمی دولت پاکستان به انگلیس برای استرداد نواز شریف

نامه رسمی دولت پاکستان به انگلیس برای استرداد نواز شریف

دولت اسلام آباد ضمن ارسال نامه‌ای رسمی به لندن خواستار استرداد فوری نواز شریف به عنوان یک مجرم فراری شد.

به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ دولت اسلام آباد ضمن ارسال نامه‌ای رسمی به لندن خواستار استرداد و رد مرز فوری «نواز شریف» نخست وزیر سابق پاکستان شد.

در نامه دولت پاکستان آمده است: نواز شریف یک مجرم فراری است و ما از دولت انگلیس می خواهیم که در مسیر مبارزه با فساد مالی به ما کمک کند.

گزارش ها حاکی است تلاش پاکستان برای بازگرداندن نواز شریف به شدت افزایش یافته است و یکی از معاونین عمران خان در راس مسئول پیگیری بازگشت نواز شریف شده است.

در این نامه از دولت انگلیس خواسته شده با عدم حمایت از یک فرد مجرم مانند افراد عادی با او برخورد کرده و او را به پاکستان تحویل دهد.

«شهزاد اکبر» معاون ویژه حسابرسی عمران خان در این خصوص گفت: اگر انگلیس مانند گذشته با ما برای بازگرداندن یک مفسد مالی همکاری نکند تمام افرادی که در گوشه و کنار جهان به فساد مالی دست می زنند انگلیس را برای خود بهشت می دانند که پس از فرار می توانند به راحتی در آنجا زندگی کنند.

گفتنی است پیش از این نیز برخی از مجرمان فراری در پاکستان از جمله اسحاق دار، حسن نواز و حسین نواز همه گی به لندن فرار کرده و در انگلیس زندگی می کنند.

دولت انگلیس تا کنون برای بازگرداندن این افراد هیچ همکاری با پاکستان نکرده و به بهانه عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورها از استرداد این افراد خودداری کرده است.  / تسنیم

کپی