اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

سرقت زن سابقه‌دار از ۱۵ نفر با آبمیوه مسموم

سرقت زن سابقه‌دار از ۱۵ نفر با آبمیوه مسموم

زن سابقه‌دار بعد از آزادی از زندان، به بیمارستان‌ها می‌رفت و با تعارف کردن آبمیوه مسموم به مراجعه‌کنندگان، آنها را بیهوش و اموال‌شان را سرقت می‌کرد.

 نخستین مورد از این سرقت‌های سریالی روز ۲۵ تیرماه امسال در بیمارستان امام حسین اتفاق افتاد. شاکی زن میانسالی بود که به مأموران کلانتری ۱۰۶ نامجو گفت: در حیاط بیمارستان نشسته بودم که زنی به من آبمیوه تعارف کرد اما بعد از نوشیدن آن بیهوش شدم و وقتی به هوش آمدم، فهمیدم جواهراتم به ارزش تقریبی ۱۰میلیون تومان سرقت شده است.

با آغاز تحقیقات مأموران به بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته بیمارستان پرداختند و توانستند چهره سارق را که زنی سابقه‌دار به نام سمیه - ۳۸ساله - است، شناسایی کنند. بررسی‌ها نشان می‌داد مخفیگاه او در حوالی پل سیدخندان است که به این ترتیب وی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

متهم در جریان بازجویی‌ها اعتراف کرد که پس از آزادی از زندان برای تامین هزینه‌های زندگی‌اش تصمیم به سرقت با شیوه بیهوشی گرفته است. او گفت: در حیاط بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سوژه‌های خودم را انتخاب کرده و با تعارف آبمیوه‌ای که داروی بیهوشی داخلش بود، آنها را بیهوش و طلاهای‌شان را سرقت می‌کردم.

سرهنگ قاسم دستخال، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در این‌باره گفت: متهم تاکنون به ۱۵ فقره سرقت از خانم‌ها با روش بیهوشی اعتراف کرده و تاکنون ۵نفر از شاکیان شناسایی شده‌اند و تحقیقات در این ‌باره همچنان ادامه دارد./همشهری آنلاین

کپی