اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

دیدار نماینده ترامپ با نماینده مادورو

دیدار نماینده ترامپ با نماینده مادورو

رویترز مدعی شد که یک فرستاده ارشد دولت آمریکا ماه گذشته با نماینده «نیکولاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا دیدار کرده تا زمینه خروج وی از قدرت را فراهم کنند، اما هیچ توافقی دراین دیدار توافق حاصل نشده است.

 این خبرگزاری بامداد پنجشنبه به نقل از سه منبع آگاه نوشت که «ریچارد گرنل» سفیر سابق آمریکا در شهر «مکزیکو سیتی» پایتخت مکزیک با «خورخه رودریگز» از نزدیکان مادورو ملاقات کرد.

هر سه منبع اعلام کردند که این دیدار در مورد خروج مادورو از قدرت پیشرفتی نداشت. یکی از منابع مدعی شد که نماینده مادورو تا حدی به یافتن یک راه حل علاقه نشان داد اما تمایل وی این بود که تا معلوم شدن نتیجه انتخابات آمریکا منتظر بماند.
یک منبع دیگر نیز گفت که برگزاری چنین گفت‌وگوهایی ممکن است نشان‌دهنده استیصال آمریکا باشد و باعث شود مادورو بیش از پیش در قدرت بماند.
یک منبع دیگر گفت که این دیدار با وزارت خارجه آمریکا هماهنگ نشده بود.
هنوز معلوم نیست که این دیدار از چه کانالی هماهنگ شده بود. فعلا برنامه‌ای برای برگزاری دیدارهای دیگر وجود ندارد.
مقام‌های آمریکایی در محافل خصوصی اعلام کرده‌اند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بدلیل ناکامی سیاست تحریم و فشار دیپلماتیک برای برکناری مادورو، مایوس شده است.
ترامپ که تقلا می‌کند در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) دوباره به ریاست جمهوری برسد، خواهان دستیابی به موفقیتی در سیاست خارجی است تا آن را بعنوان یک دستاورد معرفی کند.  / ایرنا

کپی