اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

بیکاری دو سوم از کارکنان هتل‌ها درکشور

بیکاری دو سوم از کارکنان هتل‌ها درکشور

رئیس جامعه هتل‌داران کشور از بیکاری دو سوم از کارکنان هتل‌ها درکشور خبرداد.

جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتل‌داران کشور، درباره افزایش نرخ هتل‌ها در کشور اظهار داشت: هر ساله در ماه مهر با توجه به افزایش نرخ تورم، نرخ کرایه هتل‌ها نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: نرخ تورم در حال حاضر در کشور نسبت به سال گذشته با بیش از ۱۰۰ درصد رشد همراه بوده ولی امسال ما نرخ کرایه هتل‌ها را بر اساس افزایش نرخ تورم در نظر نگرفته‌ایم و به جامعه هتل‌داران در استان‌های مختلف اعلام کرده‌ایم حداکثر تا ۳۰ درصد می‌توانند نرخ کرایه هتل‌ها را افزایش دهند.

رئیس جامعه هتل‌داران کشور با اشاره به اینکه علیرغم اعلام این مسأله برخی هتل‌ها به دلیل کمبود مراجعه‌کننده و شرایط اقتصادی تمایل به افزایش نرخ‌ هتل‌ها ندارند، گفت:‌ نرخ کرایه هتل بستگی به ستاره هتل، موقعیت آن و امکاناتش دارد و در حال حاضر در صورتی که مدیران هتل‌ها بخواهند افزایش نرخ جدید را اعمال کنند باید به جامعه هتل‌داران استان خود مراجعه کرده و متناسب با وضعیت استان نرخ را حداکثر تا ۳۰ درصد افزایش دهند.

حمزه‌زاده گفت: در حال حاضر ۱۲۵۰ هتل و ۸۰۰ هتل‌آپارتمان در کشور وجود دارد که پیش از شیوع کرونا ۷۵ هزار نفر در هتل و هتل‌آپارتمان‌های کشور اشتغال مستقیم داشتند.

وی خاطرنشان کرد: شیوع کرونا سبب تعدیل دو سوم از افراد اشتغال به کار در هتل‌های کشور را شده و شرایط کنونی آسیب‌های اقتصادی فراوانی برای جامعه هتل‌داران به همراه داشته است.

/فارس 

آحرین اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید 

کپی