اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹

سودان: خروج از لیست تروریسم ربطی به هیچ موضوع دیگری ندارد

سودان: خروج از لیست تروریسم ربطی به هیچ موضوع دیگری ندارد

وزیر خارجه سودان با اشاره به ادعاها درباره برقراری روابط با رژیم صهیونیستی در ازای خروج از لیست تروریسم اعلام کرد، حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم به هیچ پرونده و موضوع دیگری ربط ندارد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عمر قمرالدین، وزیر خارجه سودان در نشست خبری در خارطوم پیرامون ارتباط حذف نام کشورش از لیست کشورهای حامی تروریسم با برقراری روابط با رژیم صهیونیستی گفت: با صدای بلند اعلام می کنم که این اقدام هیچ ارتباطی به هیچ پرونده دیگری ندارد.

پیش از این شبکه " i۲۴" مدعی شده بود، سودان پس از مهلت ۲۴ ساعته آمریکا برای تصمیم گیری درمورد رد یا قبول صلح با تل آویو، با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی موافقت کرده است.

این شبکه به نقل از منبع نزدیک به حاکمیت سودان اعلام کرد، شورای حاکمیتی در نشست روز چهارشنبه خود با صلح با رژیم صهیونیستی موافقت کرد. در این جلسه بحث و بررسی های زیادی صورت گرفت و در نهایت با عادی سازی روابط موافقت شد.

پیش از این رسانه های عربی گزارش دادند، آمریکا به سودان ۲۴ ساعت مهلت داده درباره حذف نام این کشور از لیست تروریسم و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی جوابی بدهد. این در حالی است که دولت سودان درباره صلح با رژیم صهیونیستی دچار دو دستگی شده است.  / اینسا

کپی