اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

جزئیات جریمه‌های کرونایی از زبان پلیس

فعلاً تذکر دادیم

فعلاً تذکر دادیم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ توضیحاتی را در مورد جریمه‌های مربوط به عدم استفاده از ماسک در پایتخت ارائه کرد. سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزئیات اجرای طرح جریمه افراد فاقد ماسک در پایتخت اظهار کرد: ابتدا باید تأکید کنم که در حال حاضر طرح جریمه افراد فاقد ماسک مربوط به تهران بوده و شامل استان‌های دیگر نمی‌شود. این موضوع نیز تصمیم ستادملی مقابله با کرونا بوده و پلیس نیز به‌عنوان مجری این مصوبات است.

 
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه این طرح در تهران اجرا می‌شود، گفت: کدی که برای جریمه صادر شده فقط در تهران بوده و این طرح در تهران اجرا شده است. رحیمی در مورد اینکه آیا جریمه صرفاً مربوط به خودروها می‌شود یا خیر؟ گفت: فعلاً جریمه مربوط به خودروهاست، در چند روز آغازین به شکل ارشادی نیز مأموران ما تذکر دادند. همان‌طور که گفتم این طرح اجرا شده و تعدادی از خودروها نیز جریمه شده‌اند.
وی در مورد استفاده از ماسک در خودروهای تک سرنشین نیز گفت: راننده این خودروها با توجه به اینکه فقط خودش داخل خودرو است، جریمه نخواهد شد، اما اگر مسافر یا سرنشین دیگری داشته و از ماسک استفاده نکنند [صاحب خودرو] جریمه می‌شود، با خودروهای تک سرنشین کاری نداریم. فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: در مورد صنوف و اماکن نیز با همکاری پلیس اماکن و صنوف مختلف تذکرات لازم به متخلفان داده خواهد شد و اگر پروتکل‌ها را رعایت نکنند طبق قانون با آنان برخورد خواهد شد. رحیمی در مورد عابران پیاده نیز گفت: تذکر لسانی و رفتار ارشادی با این افراد انجام خواهد شد و ما به تمام یگان‌ها و مأمورانمان تاکید کرده‌ایم که در صورت رؤیت افراد فاقد ماسک به آنان تذکر بدهند که در این زمینه ده‌ها هزار تذکر داده شده است. در مترو نیز همان‌طور که قبلاً هم گفتم به افراد فاقد ماسک اجازه ورود داده نخواهد شد.
کپی