اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

اعتبار مصوب سفر رییس‌جمهوری برای راه‌آهن اردبیل به زودی پرداخت می‌شود

اعتبار مصوب سفر رییس‌جمهوری برای راه‌آهن اردبیل به زودی پرداخت می‌شود

استاندار اردبیل گفت: اقدامات اجرایی لازم برای پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رییس‌جمهوری به راه‌آهن انجام شده است.

اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه اظهارداشت: با توجه به اینکه پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان مصوب سفر رییس‌جمهوری از محل بانک ملی مراحل قانونی را از بانک مرکزی کند طی می‌کرد ، بانک ملی درخواست شرکت زیرساخت و استانداری اردبیل مبنی بر پرداخت ۴۰۰ میلیارد را به بانک مرکزی فرستاد.

وی افزود: در جلسه‌ای با حضور بانک مرکزی و معاونان شرکت زیرساخت ،مستندات و مدارک لازم  با طی مراحل انجام  و قرار شد تا یکی ۲ هفته آینده اقدامات لازم صورت گیرد.

استاندار اردبیل همچنین به برگزاری نشست با بیگدلو ، مدیرعامل بانک ملت برای تصویب نهایی پرداخت اعتبار فاضلاب اردبیل اشاره کرد و گفت: این اعتبار نیز از محل ماده ۵۶ و فاینانس داخلی ۱۱۰ میلیارد تومان برای فاضلاب اردبیل است که تا هفته آینده مصوبه آن برای دریافت از سازمان برنامه و بودجه صادر خواهد شد.

بهنامجو تشریح کرد: مرحله اول تصفیه‌خانه فاضلاب اردبیل برای ۱۲۵ هزار نفر جمعیت طراحی شده بود که با توجه به افزایش جمعیت و تکمیل فاز آن نیاز به تامین اعتبار داشت که در سفر رییس‌جمهوری این تامین اعتبار انجام شد.

وی افزود: در حال حاضر پیمانکار در حال کار در این پروژه بوده و نقدینگی هم تا چند هفته آینده به حساب پیمانکار واریز می‌شود.

وی اجرای این تصفیه‌خانه را از لحاظ زیست محیطی و بهداشتی برای استان مهم دانست./ ایرنا

کپی