اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ابتلا به کرونا سفر کاری مدیر کل امنیت عمومی لبنان به آمریکا را ناتمام گذاشت

ابتلا به کرونا سفر کاری مدیر کل امنیت عمومی لبنان به آمریکا را ناتمام گذاشت

اداره امنیت عمومی لبنان دیشب (دوشنبه شب) اعلام کرد که مبتلا شدن مدیر کل امنیت عمومی این کشور به بیماری «کووید ۱۹ » در آمریکا مثبت تشخیص داده شد و همین امر باعث ناتمام ماندن سفر کاری وی در این کشور شد.

به گزارش امروز (سه شنبه) تارنمای پایگاه خبری "سوئیس این فو"، ابتلای سرلشکر « عباس ابراهیم » مدیر کل اداره امنیت عمومی لبنان به «ویروس کرونا» در آمریکا موجب شد تا وی بازگشت خود از واشنگتن به بیروت را به جلو بیندازد.

ابراهیم همچنین سفر کاری خود به فرانسه و تمامی نشست‌هایش را که قرار بود در پاریس برگزار شود، لغو کند. 

اداره کل امنیت عمومی لبنان در صفحه توییتر این اداره در شبکه اجتماعی خاطرنشان کرد: سرلشکر ابراهیم فعلا در وضعیت عمومی خوبی بسر می‌برد.

روزنامه « وال استریت ژورنال » خاطرنشان کرد که مدیرکل امنیت عمومی لبنان هفته گذشته در کاخ سفید با « رابرت اوبراین » دیدار کرد و با وی در خصوص موضوع دو شهروند آمریکایی به گروگان گرفته شده در سوریه به گفت وگو پرداخت.

یک مقام مسئول در دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که یکی از مسئولان کاخ سفید چندی پیش برای حضور در نشست‌های محرمانه با دولت سوریه به دمشق سفر کرده بود. هدف از این سفر تلاش برای آزادسازی دو شهروند آمریکایی اعلام شده که گمان می‌رود در سوریه به گروگان گرفته شده‌اند.

از سوی دیگر یک مقام مسئول لبنانی نیز اظهار داشت که مدیرکل امنیت عمومی لبنان در ماه گذشته میلادی در پاریس با « برنار ایمی » رئیس سازمان اطلاعات فرانسه دیدار کرده و در خصوص تشکیل دولت جدید در بیروت به منظور حل و فصل بحران خطرناک اقتصادی لبنان به گفت وگو پرداخت.  / ایرنا

کپی