اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

شرکت مدرنا: استفاده از واکسن کرونا تا سال آینده ممکن نیست

شرکت مدرنا: استفاده از واکسن کرونا تا سال آینده ممکن نیست

مدیر ارشد اجرایی واکسن سازی مدرنا با اعلام اینکه انتظار می‌رود نتایج موقت آزمایش واکسن کووید ۱۹ در ماه نوامبر اعلام شود یادآور شد؛ اما ممکن است استفاده از واکسن این شرکت تا سال آینده میسر نباشد.

«استفان بنسل» مدیر ارشد اجرایی واکسن سازی مدرنا به وال‌استریت‌ژورنال گفت: انتظار می‌رود نتایج موقت آزمایش واکسن کووید ۱۹ در ماه نوامبر انجام شود و دولت ایالات متحده می‌تواند در ماه دسامبر خود را به استفاده اضطراری برساند.

به گزارش رویترز، بنسل در کنفرانس سالانه Tech Live همچنین گفت: نتایج کافی از مطالعه بیشتر طول می‌کشد و اجازه دولت برای استفاده از واکسن ممکن است تا سال آینده میسر نباشد.
بیشتر بخوانیدزیر بهداشت: واکسن ایرانی کرونا از آبان ماه وارد مرحله انسانی می شود

در این گزارش آمده است که نخستین تجزیه و تحلیل موقت از اثر واکسن زمانی اتفاق می‌افتد که ۵۳ نفر در کل مطالعه دچار علامتی از کووید ۱۹ شوند.

در این گزارش به نقل از بنسل آمده است: «نخستین تحلیل ممکن است در ماه نوامبر اتفاق بیفتد، اما پیش بینی دقیق اینکه در کدام هفته رخ می‌دهد دشوار است، زیرا این موضوع به تعداد افراد بستگی دارد».

ماه گذشته میلادی بنسل به فایننشال تایمز گفته بود که مدرنا آماده نیست زودتر از ۲۵ نوامبر از واکسن COVID-۱۹ خود برای استفاده اضطراری استفاده کند.

این شرکت در بیانیه رسمی که در ۱۶ سپتامبر منتشر شد، اعلام کرد فاز سوم آزمایش بالینی واکسن کووید ۱۹ با حضور ۲۵ هزار و ۲۹۶ نفر آغاز شده است. از این تعداد ۱۰ هزار و ۲۵ نفر دوز دوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند.

مدرنا ماه گذشته گفته بود، آماده تولید ۲۰ میلیون دوز از واکسن آزمایشی خود تا پایان سال است./ فارس 

کارایی واکسن‌های مدرنا و آکسفورد

موفقیت واکسن مدرنا در برابر کرونا

یافته‌های جدید از ساختار ویروس کرونا

پروتئین‌های میخ‌مانند کرونا سلول‌ها را آلوده می‌کند

مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن آکسفورد کرونا در هند/ هر دوز واکسن حدود ۱۳ دلار

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی