اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

جمهوری آذربایجان از ادامه درگیریها در چند محور در قره باغ خبر داد

جمهوری آذربایجان از ادامه درگیریها در چند محور در قره باغ خبر داد

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز سه شنبه در باره ادامه درگیریها میان نیروهای این کشور و ارمنستان در چند محور مختلف در منطقه مورد مناقشه «قره باغ» خبر داد .

به گزارش وزارت دفاع جمهوری آذبایجان دیروز و بامداد امروز درگیریها در محورهای " آقدره – آقدام " ، "فضولی – هادروت –جبرایل " و " قوبادلی – زنگیلان " میان نیروهای این کشور و ارمنستان ادامه داشته  است . 

بنابر این گزارش، نیروهای ارمنستان مواضع  واحدهای ارتش جمهوری آذربایجان را با توپخانه و دیگر سلاح‌های سنگین مورد هدف قرار داده، ولی بر اثر اقدام متقابل نیروهای جمهوری آذربایجان، آنها متحمل تلفاتی شدند .

این گزارش با  اشاره به کنترل نیروهای جمهوری آذربایجان بر شرایط عملیاتی در کل خط مقدم جبهه، در مورد عقب‌نشینی نیروهای ارمنی در چند محور منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد .

درگیری‌های نظامی میان نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان 24 روز است که ادامه دارد و با وجود این که طرفین در این مدت دو بار در باره آتش‌بس توافق کردند، ولی عملیات نظامی در منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان ادامه دارد .

جمهوری آذربایجان اعلام کرده که در جریان این درگیری‌ها توانسته کنترل بر برخی مناطق در قره باغ که 27 سال پیش از سوی نیروهای ارمنی اشغال شده بود، برقرار کند .  / ایرنا

کپی