اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

محاسبات برق امید از ابتدای آبان

محاسبات برق امید از ابتدای آبان

سخنگوی صنعت از شروع محاسبات برق امید برای صدور قبوض الکترونیکی برق از ابتدای آبان ماه خبر داد و تصریح کرد: هدف این طرح حمایت از مشترکانی است که در مصرف برق خود، به الگوهای تعیین شده با مصارف صحیح وسایل برقی دست می‌یابند.

 مصطفی رجبی مشهدی با اعلام این خبر گفت: پس از آنکه شهریورماه امسال، پیشنهاد وزارت نیرو درخصوص طرح برق امید در هیات دولت به تصویب رسید، دستورالعمل های طرح نهایی شد.

رجبی مشهدی با بیان این که این طرح از ابتدای آبان ماه به صورت رسمی کلید خواهد خورد، اضافه کرد: اولین قبض برق الکترونیکی که محاسبات طرح برق امید نیز در آن گنجانده شده باشد، در اولین دوره قرائت کنتورها لحاظ و برای مشترکان ارسال می شود.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که رفتار مصرفی مشترکان  در قرار گرفتن آنان طرح برق امید موثراست، تصریح کرد: هدف این طرح حمایت از مشترکانی است که در مصرف برق خود،  به الگوهای تعیین شده  با مصارف صحیح وسایل برقی دست می یابند.

وی ادامه داد: طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال های گذشته استخراج شده و در این زمینه تخفیف 100 درصدی بهای برق درطرح «برق امید» برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده است.

رجبی مشهدی در عین حال «برق امید» را طرحی برای همه طبقه های مصرف برق دانست و گفت: با توجه به اینکه تعرفه های برق پلکانی است، حتی مشترکان پر مصرف نیز می توانند با رعایت نکات مدیریت مصرفی، از افزایش مصرف برق جلوگیری کنند و با ورود به طبقه خوش مصرف ها، بهای کمتری برای برق بپردازند.

رجبی مشهدی تاکید کرد: مشترکانی هم که در محدوده خوش مصرفی هستند با انجام اقداماتی ساده می توانند مشمول طرح برق امید شوند.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها به طور معمول به یخچال، سیستم روشنایی و وسایل صوتی و تصویری تعلق دارد و در صورتی که خانوارها نحوه استفاده بهینه از این وسایل را رعایت کنند، می توانند در گروه کم مصرف ها قرار گرفته و از تخفیف درنظر گرفته شده بهره مند شوند./ایلنا

کپی