اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

بازداشت جاعلان ۱۱۰ میلیاردی اسناد ملکی در قم

بازداشت جاعلان ۱۱۰ میلیاردی اسناد ملکی در قم

جاعلان اسناد ملکی در قم شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم همچنین اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی اقدام به سند سازی جعلی زمین های بلاصاحب و اخذ سند تک برگی و فروش آن به دیگران می کنند، بلافاصله موضوع با توجه به حساسیت آن در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

او افزود: در ادامه طی تحقیقات تخلفات در این زمینه محرز شد، بنابراین کارآگاهان با هماهنگی مقام قضائی استان ابتدا متهم اصلی و سپس ۴ تن از همدستانش را دستگیر کردند که با اعتراف افراد به بزه انتسابی، اسناد جعلی قابل توجهی به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال از منزل شان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: در ادامه تحقیقات مشخص شد اسناد جعلی توسط دفتر اسناد رسمی در یکی از استان های همجوار به ثبت رسیده و اسناد دیگری نیز متعلق به سایر استان ها در آن دفتر خانه جعل شده است، بنابراین به ثبت اسناد استان اعلام تا اقدام قانونی در این خصوص صورت گیرد.

فرمانده انتظامی استان قم در ادامه برای پیشگیری از تخلفات و جرایم، بر شناسایی املاکی که فاقد سند مالکیت بوده و تعیین تکلیف آن ها و نیز متصل شدن کلیه دفترخانه های اسناد رسمی در سراسر کشور به یکدیگر و به ادارات ثبت بصورت آنلاین، تاکید کرد./شفقنا

کپی