اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

فرانسه در فکر اخراج ۲۳۱ افراطگرای مظنون پس از قتل یک معلم

فرانسه در فکر اخراج ۲۳۱ افراطگرای مظنون پس از قتل یک معلم

یک منبع آگاه در اتحادیه پلیس فرانسه اعلام کرد، دو روز پس از آنکه یک افراطگرای متولد روسیه سر یک معلم را برید، فرانسه برای اخراج ۲۳۱ خارجی که به خاطر اعتقادات مذهبی افراطی مشکوک نامشان در لیست افراد تحت نظر دولت قرار دارد، آماده می‌شود.

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت کشور فرانسه که مسئول اخراج خارجی‌ها از این کشور است هنوز این اطلاعات را تایید نکرده است؛ اطلاعاتی که نخستین بار توسط رادیو "اروپا ۱" گزارش داده شد. 

فرانسه افراطگرایان را به عنوان "افرادی که در یک روند افراطی شدن مشارکت دارند و احتمالا می‌خواهند به خارج از کشور بروند و به گروه‌های تروریستی بپیوندند یا در فعالیت‌های تروریستی شرکت کنند" تعریف می‌کند.

دولت میانه‌رو امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از سوی احزاب محافظه‌کار و راست افراطی برای اتخاذ موضعی جدی‌تر در برابر اتباع خارجی که یک تهدید امنیتی محسوب می‌شوند، تحت فشار قرار گرفته است.

بر اساس گزارش رادیو اروپا و منبع مذکور، ژرال دارمانن، وزیر کشور فرانسه در یکی از نشست‌های عصر یکشنبه از مقامات مسئول محلی خواست تا دستور این اخراج‌ها را صادر کنند.

منبع مذکور اعلام کرد: از کل این افراد مظنون، ۱۸۰ تن در حال حاضر در زندان هستند و ۵۱ تن نیز قرار است طی ساعات آتی بازداشت شوند. 

ژرال دارمانن همچنین از نهادهای مختلف وزارت تحت تصدی‌اش خواست تا درخواست افرادی را را که خواهان دریافت پناهندگی در فرانسه هستند با دقت بیشتری بررسی کنند.

افراط گرای ۱۸ ساله‌ای که روز جمعه سر یک معلم تاریخ را در مقابل مدرسه‌اش برید، اصلیتی چچنی داشته و از پناهندگی فرانسه برخوردار بود.

ماکرون نیز روز یکشنبه نشست شورای دفاع را با حضور وزرای ارشد کابینه برگزار کرد.  / ایسنا

کپی