اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین :

مرگ و میر بیماران غیر کرونایی در استان قزوین افزایش یافته است

مرگ و میر بیماران غیر کرونایی در استان قزوین افزایش یافته است

معاون سیاسی استاندار و جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین از افزایش مرگ و میر بیماران غیر کرونایی در استان خبر داد و گفت: به دلیل ترس از بیماری کرونا اغلب افراد از مراجعه به بیمارستان‌ها و مطب پزشکان خودداری می‌کنند .

منوچهر حبیبی روز شنبه در جلسه اضطراری  ستاد مقابله با کرونا در جمع فرمانداران و بخشداران استان قزوین که در استانداری برگرار شد ، با بیان اینکه شیوع کرونا در قزوین به شدت افزایش یافته است ، افزود: استان در شرایط قرمز قرار دارد و هیچ تقطه سفید در استان نداریم .

وی با اشاره به کاهش ظرفیت تخت‌ های بیمارستانی اظهار داشت: تعداد بیماران بدحال بویژه در میان جوانان و میانسالان افزایش یافته و این زنگ خطری برای جامعه است.
حبیبی خاطر نشان کرد:دیروز در جلسه فوق‌العاده ستاد مقابله با کرونای استان مصوب شد  ۲۰۰ تخت جدید برای بستری بیماران کرونایی اضافه کنیم و مجبور شدیم در این حوزه از ظرفیت بیمارستان ارتش، بیمارستان رحیمیان استفاده کنیم و همچنین بیمارستان ها پاک برای بیماران غیر کرونایی در دستور کار قرار گرفت .
این مسوول از  تشدید نظارت تیم‌های ویژه بازرسی فرمانداری ها و بخشداری ها  بر اماکن  عمومی و اعمال محدودیت‌های سختگیرانه کرونایی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان خبر داد.
وی  تصریح کرد : ستاد استانی و شهرستانی مقابله با کرونا در حال حاضر کافی نیست،  از این به بعد بخشداران موظف هستند که برای هر دهیاری یک ستاد مقابله با کرونا تشکیل دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین تاکید کرد : هرگونه بی‌توجهی و کم‌کاری در این بخش، تبعات بسیار منفی و جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.
وی بادبیان بیان اینکه در حوزه مدیریت بیماری کرونا کار از هشدار، تذکر و اخطار گذشته و موقع اقدام است، افزود: مصوبات ستاد کرونا در حکم قانون است و بخشداران با همراهی فرمانداری‌ها و نیروی انتظامی موظف هستند با افرادی که  پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند ، برخورد کنند و درب واحدهای صنفی متخلف در این حوزه را پلمپ کنند.
حبیبی یاد آور شد : مردم برای عبور از بحران بیماری کرونا ، توصیه‌ها و دستورالعمل‌ های بهداشتی را به صورت جدی رعایت کرده و همچنان از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند./ ایرنا

کپی