اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

کشف 12 میلیارد ریال کالای قاچاق در کرمانشاه

کشف 12 میلیارد ریال کالای قاچاق در کرمانشاه

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه گفت: با تلاش مرزداران استان ۱۲ میلیارد ریال احشام و کالای قاچاق در شهرستانپ‌های مرزی پاوه و ثلاث‌باباجانی کشف شد.

سردار "یحیی الهی" اظهار داشت: ماموران هنگ‌های مرزی پاوه و ثلاث‌باباجانی حین کنترل نقاط صفر مرزی خود به تعدادی قاچاقچی برخورد کردند که قصد عبور تعداد قابل توجهی احشام به آن سوی مرز را داشتند.

وی ادامه داد: با حضور به موقع مرزداران پاوه و ثلاث‌باباجانی ۱۸۶ راس دام (گوسفند و بز) قاچاق که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به پنج میلیارد ریال می‌رسید، کشف شد.

سردار الهی تصریح کرد: در همین راستا چهار نفر از قاچاقچیان که قصد انتقال احشام را به آن سوی مرز داشتند دستگیر و برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه یادآوری کرد: در ماموریتی دیگر نیز نیروهای هنگ مرزی پاوه پس از اطلاع از حضور چند قاچاقچی در مرز، خود را به محل حضور آنها رسانده و موفق به کشف مقادیر قابل توجهی سیگار و لوازم آشپزخانه شدند.

وی افزود: مرزداران پاوه موفق شدند از قاچاقچیان ۹۲۰ هزار نخ سیگار قاچاق و ۱۱ هزار و ۲۳۲ عدد کارد و چنگال قاچاق که ارزش آنها به هفت میلیارد ریال می‌رسید، کشف کنند.

سردار الهی همچنین با اشاره به توقیف هشت راس دواب(حیوان بارکش)، از دستگیری سه نفر خبر داد و گفت: بقیه قاچاقچیان متواری نیز شناسایی و تلاش برای دستگیری آنها ادامه دارد./ ایرنا

کپی