اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های امریکا

تزریق واکسن کرونا به زنان باردار و کودکان ممنوع اعلام شد

تزریق واکسن کرونا به زنان باردار و کودکان ممنوع اعلام شد

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های امریکا اعلام کرد؛ در صورت تولید واکسن کرونا طی سال‌های آینده تزریق آن به کودکان و زنان باردار به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

به گزارش سی جی تی ان، با توجه به عدم ظهور نشانه های جدی ابتلا به کرونا در کودکان آزمایش واکسن این بیماری بر روی آنها منطقی نیست و لزومی به این کار احساس نمی شود. از سوی دیگر تا به حال این واکسن بر روی کودکان نیز آزمایش نشده و لذا نمی توان در مورد پیامدهای تزریق آن به گروه سنی مذکور مطمئن بود.

از سوی دیگر واکسن کرونا تا به حال بر روی زنان باردار نیز آزمایش نشده و با توجه به آسیب پذیر بودن این قشر جامعه نمی توان آن را بدون نگرانی بر روی آنها نیز آزمایش کرد.


ملاحظات تولید واکسن کرونا برای کودکان

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا افزوده که آزمایش واکسن کرونا بر روی کودکان با تاخیر رخ می دهد و این کار صحیح است. زیرا واکسن یادشده ابتدا باید بر روی بزرگسالان آزمایش شود تا ایمنی و تاثیرگذاری آن تایید شود و سپس می توان این واکسن را بر روی کودکان نیز آزمایش کرد.

به گفته دکتر ویلیام شافنر متخصص بیماری های عفونی، کودکان سیستم ایمنی بسیار متفاوتی در مقایسه با بزرگسالان دارند و لذا واکسن هایی که برای آنها تولید می شود نیز کاملا متفاوت است. وی افزوده است که آزمایش واکسن کرونا بر روی کودکان 5 تا 12 سال و بالای 12 سال باید با برنامه ریزی دقیقی انجام شود./ فارس 

ساخت واکسن کرونا سخت است و نمونه مناسب کودکان سخت‌تر

وضعیت کرونایی کودکان؛‌ الگویی برای تولید واکسن کرونا

کرونا چه تاثیری بر زنان باردار می‌گذارد؟

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 

 

کپی