اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

رژیم صهیونیستی بزرگترین عملیات مصادره اراضی فلسطینی در الاغوار را کلید زد

رژیم صهیونیستی بزرگترین عملیات مصادره اراضی فلسطینی در الاغوار را کلید زد

یک مسئول فلسطینی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی دستور مصادره ۱۱ هزار دونم از اراضی فلسطینی در منطقه الاغوار را صادر کرده است.

 قاسم عواد، مدیرکل بررسی نقض‌های رژیم صهیونیستی در مرکز مقاومت در برابر شهرک‌سازی گفت: مسئولان رژیم صهیونیستی وسیع‌ترین عملیات مصادره اراضی فلسطینی در منطقه الاغوار را آغاز کردند. این مسئولان دستور اعلام ۱۱ هزار دونم از اراضی منطقه الاغوار و اریحا به عنوان ذخیره‌گاه‌های طبیعی را صادر کرده‌اند. این بزرگترین عملیات مصادره اراضی فلسطین از بیش از ۲۰ سال پیش است.

وی گفت: دستورات شامل تبدیل اراضی به ذخیره‌گاه‌های طبیعی است اما به تدریج به شهرک‌های بزرگ یا پادگان‌های ارتش یا مناطق صنعتی و خدماتی تبدیل می‌شوند. این عملیات برای اهداف شهرک‌سازی است.

عواد گفت: این عملیات تخلیه ساکنان و مهاجرت آن‌ها و بستن مناطق به روی ساکنان و باز کردن آن به روی شهرک‌نشینان را می‌طلبد. آنچه امروز رخ می‌دهد اعمال حاکمیت و اجرای طرح الحاق و ادامه سیاست کانتون‌ها و سرقت منابع طبیعی است.

وی گفت: تماس‌هایی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین و رهبران سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) و گروه‌های فلسطینی برقرار شده تا در جریان این موضوع قرار گرفته و اقدام مناسب را اتخاذ کنند.

مساحت الاغوار به ۱.۶ میلیون دونم می‌رسد که ۱۳ هزار شهرک‌نشین اسرائیلی در ۳۸ شهرک و ۶۵ هزار فلسطینی در ۳۴ تجمع آنجا ساکن هستند./ایسنا

 

کپی